29 EKİM'İ GURURLA KUTLAYALIM

Eğer “ emperyalizmi” yalnızca “vahşi kapitalizm” gibi algılarsanız çok yanılırsınız.    Sizden “ tarihinizi unutmanızı” da ister, ulusal kimliğinizi de …. Emperyalizm “ kurtuluş destanlarından da onları tarihe yazdıranlardan da nefret eder.    Acımasız hazırladıkları 100 yıllık planlarının sekteye uğramasından hiç hoşlanmazlar.   Tüm Dünya’daki mazlum devletlerin KURTULUŞ savaşından sonra genç TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ örnek almaları tarihin sayfalarında silinmez izler taşır.    29 Ekim; yalnızca bu ülkede Cumhuriyet rejiminin kurulması değil, bir çok kahramanlık destanının da paylaşıldığı bir ulusun ortak mücadelesidir.

   Sakarya’da Mustafa Kemal Paşadır,

   İnönü’de Albay İsmet beydir, 

   İzmir’de Hasan Tahsin’dir.

   Erzurum’da Nene Hatundur. 

   Ege’de Galip hocadır( Celal Bayar)  

   Aydın’da Yörük Ali efedir. 

    Maraş’ta Sütçü İmamdır.

   Nazillide Demirci Mehmet Efedir. 

   Tarsuslu kara Fatma’dır.

    Biga’da Kaymakam Köprülü Hamdi beydir.

   Gebze’de Yahya Kaptandır.

   Antep’te Şahan beydir. ( Şahin bey) 

    Karadeniz’den İpsiz Recep’tir.  

  Giresun’dan Hüseyin Avni Beydir.( Alpaslan)  

   Rize’den Mataracı Mehmet’tir.    Bu satırlara ismini yazmaya yetecek yerimiz olmayan vatanseverlerin canları, kanları pahasına kazanılan bir kurtuluş savaşının en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin  yıldönümünü ilk günkü coşku, heyecan ve gururla kutlayalım. 

  Bu yüce ulusa bu gururu ve bu onurlu ayrıcalığı yaşatan başta Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına, kahraman Türk halkına sonsuz minnettarlığımızla …
 

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114