BELEDİYEDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

BELEDİYEDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

BELEDİYEDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Alaplı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasındaki, Alaplı Belediyesi'nde çalışan 44 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. 2 yıllık imzalanan sözleşmeyle işçilerin ücretlerinde yıllık yüzde 15 oranında artış yapıldı.

1 Mart 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe giren sözleşmeyi, Alaplı Belediyesi adına Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye İş Sendikası adına da sendikanın Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş imzaladı. 
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, sözleşmenin işçilere hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Her iki tarafın da memnuniyetle karşıladığı bir sözleşme imzaladık. Biz, ekonomik imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak, işçimize en iyi ücreti vermeye çalıştık. İki yıllık imzaladığımız sözleşmeyle işçi ücretlerinde, birinci yıl yüzde 15, ikinci yıl yüzde 15 artış yaptık. Belediyemize, işçilerimize, ailelerine ve ilçemize hayırlı olsun" dedi.

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, ise, "sözleşmeyi mutlu bir şekilde sonuçlandırdıklarını belirterek, "İşçilerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 16:40
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286