ARTIK MUHTARLARIN EMRİNDELER

Kim muhtarların emrinde dediğinizi duyar gibi oluyorum.

Haklısınız da 

Bu başlığı bende okusam

Aynı şeyleri bende düşünürüm

Normal yani

Neyse konuya dönerim

Evet artık muhtarları emrindeler.

Kim mi onlar

Hemen söyleyeyim

-AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARI

-KAYMAKAMLAR

Allah Allah bu da nereden çıktı ya demeyin sakın

Bunu ben desem neredenden uydurdun dersiniz hemen

Ama ben değil

Bu sözü söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 49. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, 'Ben buradan bir şey açıklıyorum. Belediye başkanlarımız, özellikle AK Partili belediye başkanları sizin emrinizdedir, eğer bunu yapmıyorlarsa bu toplantı var ya buradaki şu sizlere dağıtan formlara şikayetlerinizi yazmalısınız. Kaymakamlar da sizlerin emrinizdedir. Devletimizin mahalledeki eli kolu, sesi nefesi olarak sizlerle birlikte yapacağımız çok daha iş var. Muhtarlarımızı üzen beni de üzer, memnun eden beni de memnun eder” dedi.

Muhtarlar bundan sonra artık en ufak şikayetlerin kendilerine dağıtılan şikayet formuna yazarak doğrudan Cumhurbaşkanına yazacak.

Bu devirde muhtar olmak var ya

**

MEHMET AKİF ERSOY SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ

Vefatının 82. seney-i devriyesinde istiklalimizin manzum ve sembol ismi, Yaşamı ve mücadelesiyle örnek bir kişilik olan Milli Şairimiz, Mehmet Akif Ersoy’u saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy; bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtan İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır. O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. Arkasında bıraktığı Safahat’ıyla ve makaleleriyle, şair ve düşünür olarak yolumuzu aydınlatan Mehmet Akif Ersoy, hak ve hakikat uğruna verdiği çabayla da örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olmuştur. “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” diyerek de, istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir. Fikir, sanat ve kültür hayatımızın sembol şahsiyetlerinden olan Mehmet Akif, dün olduğu gibi günümüzde de büyük bir ilgiye, engin bir sevgiye mazhar olmaya devam etmektedir. Yaşadığı dönemde bu aziz vatanın içinde bulunduğu durumu, çekilen ıstırapları yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy, şiirleri, yazıları ve vaazlarıyla milli mücadelenin manevi ve fikri cephesini inşa ederek, milletimize moral, cesaret ve ümit aşılamış, istiklal ruhunun iliklerimize kadar işlemesini sağlamıştır. Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Mehmet Akif Ersoy, vatan millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir.

**

TAZİYE
Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç'ın babası Hamit Aslankılıç’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım.
Merhuma Cenab-ı Allah’dan rahmet, Aslankılıç ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.
Ruhu şad, mekanı cennet olsun

YORUM EKLE

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31