Kablo hırsızları yakalandı

Kablo hırsızları yakalandı

Zonguldak il Jandarma Komutanlığı ekiplerince aranan kablo hırsızlar yakalandı.

Yapılan açıklamada şunlar söylendi:''Kozlu İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahası olan Ilıksu bölgesindeki bir enerji firmasına ait depodan 600 kg. bakır kablo çalındığı tespit edilmiştir. Olay ile ilgili olarak İl Jandarma Komutanlığınca yapılan detaylı çalışmalar neticesinde olayın asıl faili olan T.K. isimli şahıs tespit edilmiş, müteakiben yapılan fiziki ve teknik çalışmalar sonucunda hırsızlık olayını T.K. isimli şahıs ile birlikte gerçekleştiren S.K., Y.D., D.Ö. ve B.K.isimli (4) şahıs daha belirlenmiştir.

                 Araştırmalar esnasında, tespit edilen şahısların aynı bölgede 30.12.2020 tarihinde meydana gelen kablo hırsızlığı ve işyeri tarafından tespit edilememiş olan Aralık ayında meydana gelen (2) hırsızlık olayının daha faili oldukları tespit edilmiş olup, yakalanan failler C.Başsavcılığına mevcutlu olarak sevk edilmiştir.

                 Ayrıca Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca bölgedeki kablo hırsızlığı olaylarının önlenmesi ve meydana gelen hırsızlık olaylarının faillerinin yakalanması çalışması kapsamında, Alaplı ve Kdz.Ereğli ilçelerinde 2019-2020 yıllarında 1.300 kg. bakır kablonun çalındığı toplam (9) faili meçhul hırsızlık olayının faili (5) şahıs Jandarma Dedektifleri (JASAT), İstihbarat ve Asayiş ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.''

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114