BEÜ 'TEKNOFEST İSTANBUL 2019’dan ödüller ile döndü

BEÜ 'TEKNOFEST İSTANBUL 2019’dan Ödüller ile Döndü

BEÜ 'TEKNOFEST İSTANBUL 2019’dan ödüller ile döndü

Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali Teknofest İstanbul 2019’da şehrimizi en iyi şekilde temsil ederek, adından çokça söz ettiren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Teknofest kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) ev sahipliğinde gerçekleştirilen 4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’19’da 3 bronz madalya kazanarak, önemli bir başarıya imza attı.

17-22 Eylül’de İstanbul Atatürk Havalimanında Teknofest İstanbul’un alt bölümünde gerçekleştirilen, ülkemizin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı olan 4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda üniversitemizi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhat Özkalaycı ve Ortodonti Anabilim Dalı Araştırma Görevlileri Dt. Soner Arusoğlu, Dt. Melis Töz, Dt. Büşra Kumrular, Dt. İrfan Eser ve Dt. Yunus Ocak temsil ettiler.

Uluslararası, ulusal ve bireysel buluşçuların katıldığı fuarda, Ar-Ge merkezleri, sanayiciler, girişimciler, özel araştırmacılar, danışmanlar, özel veya devlet destekli araştırma enstitüleri, teknoloji geliştirme bölgeleri yer aldı. Teknoloji transfer ofisleri, üniversiteler, fikri ve sınai mülkiyet hakları ile ilgili kurum ve kuruluşla ve yatırımcıların bulunduğu fuarda, risk sermayesi grupları, patent vekilleri, buluş dernekleri, ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları da fuarda buluşlarını sergiledi. 

22 ülkeden 384 buluşun yarıştığı fuara 4 proje ile katılan Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Nurhat Özkalaycı; '3 adet Ortodontik Aparey Tasarım çalışması ile Bronz Madalya’ya layık görüldü. Öğretim üyemizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz'. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114