“ÇİFTÇİLİĞİ VE HAYVANCILIĞI GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

“ÇİFTÇİLİĞİ VE HAYVANCILIĞI GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı Çaycuma İlçesinde Muharremşah ve Basat Köylerinde çiftçiler ile bir araya gelen İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, “Devlet imkanını seferber ederek sorunları giderme gayreti içindeyiz. Bu yüzden vereceğimiz destekle üretimi artırma, çiftçiliği geliştirme amacı taşıyoruz” dedi.

Zonguldak İl Tarım Ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı Çaycuma ' da incelemelerde bulundu.
İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı Çaycuma İlçesinde Muharremşah ve Basat Köylerinde çiftçiler ile toplantı yaptı.
Çaycuma İlçesi Muharremşah Köyü’nde Muhtarlığı ziyaret eden Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı ile Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş köy muhtarı Hüseyin Kuğumcu ve vatandaşlarla tarım ve hayvancılık konularında toplantı düzenledi.
Toplantıda konuşan İl Müdürü Cemalettin Çataklı " İlimiz genelinde çiftçilerimiz küçük ölçekli işletmelerde tarım ve hayvancılık yapmaktadır. Bu durumun bir çok konuda sorun oluşturduğu bir gerçektir. Biz de devlet imkanını seferber ederek sorunları giderme gayreti içindeyiz. Bu yüzden vereceğimiz destekle üretimi artırma, çiftçiliği geliştirme amacı taşıyoruz. Dağıtımını yapacağımız buğday, yonca, Reygras tohumu ile ceviz, kestane, fındık ve Trabzon hurması fidanları ile bahçeler kurumayı teşvik edeceğiz. Sizlerden gayret bekliyoruz. Bu tür talebi olan vatandaşlarımız İlçe Müdürlüğüne başvurduklarında gereken yardım yapılacaktır. Ayrıca Çaycuma da aralık ayında İşkur İl Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de desteği ile açacağımız Arıcılık ve Meyvecilik kursları ile çiftçilerimizin eğitimini planlıyoruz. " dedi.

Katılım sağlayan çiftçilerin sorularına cevap verildi. Daha sonra Basat Köyü’nde Yusuf İnamoğlu' na ait seralarda incelemelerde bulunuldu.. İşletme hakkında bilgi alan İl Müdürü Cemalettin Çataklı " Çiftçimiz bilinçli bir tarım yapıyor. Seraları bakımlı, emek harcandığı belli , ürünleri gayet güzel. Bu nedenle kendisini tebrik ediyorum. Bereketli ve bol kazançlar diliyorum " dedi. (HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114