Zonguldak’ta 99 bin 999 fidan toprakla buluştu

Zonguldak’ta 99 bin 999 fidan toprakla buluştu

“Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında  Türkiye’de 11 milyon, Zonguldak’ta 9 bin 999 fidan toprakla buluştu.

Vali Mustafa Tutulmaz, Orman Bölge Müdürlüğü’nün düzenlediği Milli Ağaçlandırma günü’ne katıldı. 9 bin 999 fidandan ilk fidanını Vali Mustafa Tutulmaz dikti.

Çaycuma ilçesi Ataköy’de düzenlenen fidan dikim törenine Vali Mustafa Tutulmaz, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşkun, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Tarım ve Orman İl  Müdürü Cemalettin Çataklı, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Siyasi parti ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

VALİ TUTULMAZ; GELİR GETİRİCİ FİDANLAR DİKİLİM

Orman teşkilatına gelir getirici fidanlar dikilmesini Öneren

 Vali Mustafa Tutulmaz; “ Bugün 11 kasım ve Milli ağaçlandırma günü Türkiye’de 11 milyon fidan toprakla buluşuyor. Zonguldak’ta da 9.900 fidanı Toprakla buluşturmuş oluyoruz. Endüstriyel bir ağaç türü olan dış budak fidanı dikiliyor. birlikte uzun vadede orman  envanteri elde etmiş olacağız. Zonguldak olarak orman konusunda şanslı bir iliz. İlimizin yüzde /64 ormanla kaplı. Yeşilin her tonuna vakıf durumdayız. Ancak bu boş alanlarında 

Alternatif olacak ürünlerle dolantırsak daha  uygun olur diye düşünüyorum. Gelir getirici ürünler ceviz, kestane vatandaşımıza da gelir getirici bir hizmet olur. Fidan dikiminde Orman Genel Müdürlüğüne ve fidan dikiminde emeği geçenlere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 13:34
YORUM EKLE

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114