Alan, 'Rehavete kapılmayın'

Alan, 'Rehavete kapılmayın'

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, 4 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşlara gösterdikleri anlayış için teşekkür etti ve ‘rehavete kapılmayın’ uyarılarında bulundu.

Ömer Selim Alan’ın açıklaması şöyle; “Kıymetli Hemşehrilerim,
Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 4 günlük sokağa çıkma yasağına göstermiş olduğunuz hassasiyet için şükranlarımı sunuyorum. Bizler, bu süreçte her türlü dezenfekte ve temizlik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Açıklanan rakamlar gösteriyor ki, alınan her türlü önlem salgın verilerini yavaşlatıyor. Ancak sizlerden özellikle istirham ediyorum; aynı kararlılık ile mücadelemize devam etmeliyiz. Baharın gelmesiyle birlikte kesinlikle rehavete kapılmamalıyız.
Değerli Hemşehrilerim,
Özellikle, bugünden itibaren haftada 3 gün açık olacak olan pazaryeri ve market gibi temel ihtiyaçlarımızın karşılandığı yerlerde sosyal mesafe kurallarına çok dikkat etmeliyiz.
Bir hekim olarak ifade etmek isterim, Unutmayalım ki koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir.
Çünkü henüz tehlike geçmiş değildir. Sevdiklerimizin sağlığı için, sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım.
Lütfen sokağa çıkma yasağının ardından, bilindik manzaraları tekrar yaşamayalım ve rehavete kapılmayalım. Tedbiri elden bırakmayalım.
Bu zor günlerin sabır, anlayış ve kararlılıkla atlatacağımız inancımızı ilk günden itibaren koruyoruz. Bu konuda sizlerden biraz daha sabır ve anlayış bekliyoruz.
Sizleri, sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum, kalın sağlıcakla.”

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 21:28
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114