BAŞHEKİM,''SALGIN DÜŞÜŞE BAŞLADI''

BAŞHEKİM,''SALGIN DÜŞÜŞE BAŞLADI''

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Tosun sosyal medya hesabından önemli paylaşım yaptı.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Tosun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sağlının kontrolümüz altında olduğunu hasta sayısında azalmanın başladığını ifade ederek, “Aynı durum ilimiz için de geçerli, ben daha da ileri olarak Zonguldak ilinin salgının azalma grafiğinin Türkiye ortalamasından daha hızlı olarak düşüşe geçti. Halkımızın büyük çoğunluğumuzun evde kal çağrısına uyduğu ve sonucunu alarak sağlık sistemini çökertmeden önümüzü görebilmemize fırsat verdiğidir” dedi.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Tosun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Çok değerli Zonguldaklı hemşerilerim ,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladığımız bu anlamlı günde (maalesef şartlar gereği çocuklarımızın ve 65 yaş üstü insanlarımızın ev izolasyonunda olduğu pandemi sürecinde) Corona Salgınının Sağlık ayağının ve de en fazla yükünü çeken Atatürk Devlet Hastanesinin Başhekimi olarak size güzel haberler ve ve gelişmelerden söz edeceğim .

Dün akşam çok değerli Sağlık Bakanım Sayın Fahrettin Koca salgının kontrolümüzde olduğunu hasta sayısında azalmanın başladığını ,yoğun bakım entübe hasta sayısında düşüş olduğu bilgisini canlı yayında televizyondan halkımıza müjdeledi.

Aynı durum ilimiz için de geçerli olduğu gibi ,ben daha da ileri olarak Zonguldak İlinin salgının azalma grafiğinin Türkiye ortalamasından daha hızlı olarak düşüşe geçtiği bilgisini ZONGULDAK halkının bilgisine cepheden biri olarak bildirmekten gurur duyarım .

Salgında ilk vaka 10 Mart ‘da İstanbul’da bildirildi ,Zonguldağın ilk vakası 20 Mart ‘dı ,yani diğer Anadolu illerine göre erken yakalandık .Şehrimizin coğrafi yapısı ,sıkışık şehir merkezi ,yaşlı nüfus oranının yüksekliği ,KOAH hastalarımızın fazlalığı bizi kötü etkiledi .

Ancak ilerleyen süreçte Türkiye’den önce alınan kararlarla ki başka şansımız yoktu ,zira ilk 20 gün bizim için kabus gibi günlerdi .230 yatan hastayı gördük yoğun bakımlarımız doldu .Allaha çok şükür 70 li hasta sayılarına kadar geriledik .

Bu bilgileri bayram günü size vermemin sebebi ,halkımızın çektiği sıkıntıların (evde izolasyonun) çok işe yaradığı büyük çoğunluğumuzun evde kal çağrısına uyduğu ve sonucunu alarak sağlık sistemini çökertmeden önümüzü görebilmemize fırsat verdiğidir.

Bu yüzden ilk teşekkürüm kurallara uyarak evde mecburi yada değil kalan herkese ,sosyal mesafe ve maske takarak dışarı cıkan tüm vatandaşlarımızadır.

ANCAK BU SALGININ BİTTİĞİ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR.BU YAZI SİZE MORAL VE MOTİVASYON VERMEK EMEKLERİNİZİN BOŞA GİTMEDİĞİNİ BİLMENİZ İÇİNDİR.

AYNI KARARLILIK VE AZİMLE MÜCADELİMİZİ YAPARSAK ÖNCE İLİMİZ VE DAHİ TÜM TÜRKİYE BU İLLETTEN KURTULACAKTIR.

Not:bugün sosyal medyayı fazla kullanacağım ,birazdan hastanemize yapılan bağışları ve teşekkürlerimi ileteceğim ,bayağı uzun yazılar olacak tarihe not düşmek adına .

HEPNİZE SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM ,BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN ,HOŞ GELDİN RAMAZAN ..''

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 15:52
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114