Çatalağzı Pazar yerlerinde koronavirüs uyarısı

Çatalağzı Pazar yerlerinde koronavirüs uyarısı

 Çatalağzı Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında.
 İçişleri Bakanlığının pazar yerlerine yönelik yayınlandığı genelgeler ile sıkı önlemler alınmasının ardından semt pazarı olan Salı kapalı pazar yerinde zabıta ekipleri bariyer kurarak giriş ve çıkışlarda nöbet tuttu girişte vatandaşlara yönelik ateş ölçümü yapılarak ellerini dezenfekte ettiler.
Pazaryerinde yoğunluğun yaşanmaması için girişler kontrollü olarak sağlanırken,Zabıta Amirliği Koronavirüs  tedbirleri kapsamındaki denetim ve kontrollerini titizlikle sürdürüyor.Denetim ve kontrollerine devam eden zabıta ekipleri kapalı ve semt pazarlarında faaliyet gösteren esnafa ve pazar alışverişini yapan vatandaşa uyulması gereken hijyen ve temizlik kuralları ile ilgili bilgiler verdi.
Çatalağzı Belediyesi Zabıta Amiri Engin Taşdemir, zabıta ekiplerinin eldiven giyilip, maske takılması hususunda pazar esnafını ve vatandaşı uyardıklarını ifade ederek; “Ayrıca ürünlerin el ile seçilmemesi ve seçtirilmemesi, alışveriş süresinin çok uzun tutulmaması ile en az 1 metrelik sosyal mesafe kuralına uyularak alışveriş yapılmasını hatırlatılıyor. Özellikle para ile temas eden vatandaşın meyve ve sebzelere kesinlikle temas etmemesi hususunda uyarılarda bulunuyor. Temizlik işleri müdürlüğü ekiplerimiz ise pazar yerlerini periyodik dezenfekte ediyor” dedi.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 20:57
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114