340 BİN M2 PARKE, 51 BİN M2 SICAK ASFALT

Devrek Belediyesi, alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda başlattığı üst yapı yenileme çalışmalarıyla Devrek’e yeni bir görünüm kazandırıyor.

340 BİN M2 PARKE, 51 BİN M2 SICAK ASFALT

Alt yapı ve üst yapı yenileme çalışmalarına büyük önem veren Devrek Belediyesi, Devrek cadde ve sokaklarını bir bir yenilemeyi sürdürüyor. 2011 yılında görev geldiği ilk andan itibaren “Daha Yaşanabilir Bir Devrek” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Başkan Semerci vatandaşların takdirini topluyor.  Belediye Başkanı Mustafa Semerci’nin 8 yıllık döneminde başta içme suyu ana hat ve abone bağlantı hattı yenileme, doğalgaz, yağmur suyu, elektrik, kanalizasyon gibi önemli alt yapı yatırımları büyük oranda tamamlanırken, alt yapı yenileme çalışmalarının tamamlandığı sokakların üst yapıları yenilenmeye devam ediyor. 2011 yılından bu tarihe kadar 340 bin m2 parke yol çalışması yapıldı. Ayrıca alt yapı yenileme çalışmaları dolayısıyla bozulan, zarar gören, kullanışsız hale gelen üst yapılarda yaklaşık 200 bin m2 parke tamirat çalışması gerçekleştirildi. Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ile Devrek ilk kez sıcak asfalta kavuştu. Veysel Atasoy Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, İnönü Caddesi, Fabrika Sokak, Fabrika Camii Sokak, Alpaslan Sokak, Çay Sokak, Ankara Caddesi, Dirgine Sokak, Eski Hastane ve Mekekler Yolu ile Sahil Sokak’ta yaklaşık 51 bin m2’lik sıcak asfalt yol yapıldı.

BAŞKAN SEMERCİ, “YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA İLÇEMİZİ ŞANTİYEYE ÇEVİRDİK”

Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarda üst yapı çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü dile getiren Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, “ Belediye olarak ilçemizi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalarla adeta ilçemizi şantiyeye çevirdik. Alt yapısını güvence altına aldığımız cadde ve sokaklarımızın üst yapısını yeniliyoruz. Çalışmalarımız şuan da Yeni Mahalle Mekekler Sokak’ta devam ediyor. Çalışmalarımızda yollarımızın yanı sıra yaya kaldırımlarımızı da yeniden yapıyoruz. Halka hizmet hakka hizmettir anlayışıyla çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda temel amacımız, halkımızın huzurlu ve modern bir şehirde daha kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlamaktır. Çalışmalarımız süresince vatandaşlarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyor, gösterdikleri anlayış ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114