banner288

8. sınıf öğrencilerinin merak ettiği soru!

8. sınıf öğrencilerinin merak ettiği soru!

8. sınıf öğrencilerinin merak ettiği soru!

8. sınıf öğrencileri LGS sınavı hazırlıklarına devam ederken açıklamalar peş peşe geliyor. Uzaktan eğitimin devam ettiği bu günlerde öğrenciler ve veliler LGS sınavının ertelenip ertelenmediğini merak ediyor. 

LGS ERTELENDİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sınavı ile ilgili olarak sadece 1. dönem konularından uygulanacağını açıkladı. Bakan Selçuk LGS’nin ertelenmesine ilişkin olarak ise ‘LGS’yi ertelememizi gerektiren bir durum yok’ ifadelerini kullandı. İşte Bakan Selçuk’tan yapılan açıklamalar.

“LGS’yi ertelememizi gerektiren bir durum yok”

LGS sınav takviminde bir gecikme halinde öğrencilerin kaygılarının daha da artmasının muhtemel olduğuna işaret eden Selçuk, şunları kaydetti: “Salgın dolayısıyla zor günler geçiren öğrencilerimizin kaygılarını daha da artırmak istemiyoruz ve sınava hazırlanmak için yeterli zaman tanımak istiyoruz. Şu anki veriler ışığında, 7 Haziran 2020’de yapılacak LGS’yi ertelememizi gerektiren bir durum yok.

Ancak, koronavirüs salgınının seyrine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiyelerini takip edeceğiz. Gerekirse önümüzdeki haftalarda durumu bir daha değerlendiririz. Ancak şu an için sınav tarihinde bir değişiklik gündemimizde yok. Özetle, öğrencilerimiz gönül rahatlığıyla bir yandan uzaktan eğitim derslerini takip etsinler, bir yandan da şimdiye kadar gördükleri konuları tekrar etsinler. LGS kapsamındaki merkezi sınav, sadece birinci dönem müfredatından yapılacak.”

(SÖZCÜ)

YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286