Avni  Cinel anıldı

Avni  Cinel anıldı

Avni  Cinel anıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü Üzülmez Müessesesi’ne bağlı Asma-Dilaver İşletme Müdürü Avni Cinel, iş akdi fesih edilen işçi tarafından uğradığı hain saldırıcı sonucu katledilişinin 16’ncı yıldönümünde törenle anıldı. 

TTK Üzülmez Müessesi’nde gerçekleştirilen anma töreninde, Maden Mühendisi merhum Avni Cinel’in Ailesinin yanı sıra; TTK Genel Müdür Yardımcıları İsmail Güner ve Ercan Gebeş, TTK Üzülmez Müessese Müdürü Murat Köseoğlu, TTK Asma İşletme Müdürü Müjdat Birol, TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Kemal Barış, 2. Başkan Levent Yağcıoğlu, Hanife Oruç ve Erdoğan Kaymakçı ile meslektaşları saygı duruşunun ardından dua ederek Maden Mühendisi merhum Avni Cinel’in kabrine kırmızı karanfil bıraktılar.
TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Kemal Barış ise burada yaptığı konuşmada, “16 Eylül 2004 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü Üzülmez Müessesesi Asma-Dilaver İşletme Müdürü olarak görevini yürütürken uğradığı alçakça saldırı sonucu katledilen meslektaşımız Avni CİNEL' i 16. yılında bir kez daha üzüntüyle anıyoruz.
Görevleri insan hayatını kurtarmak, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini aldırmak olan meslektaşlarımızın kamu adına denetim, görev ve sorumluluğu bulunmaktadır. Meslektaşlarımız kamusal görevleri gereği herkese eşit mesafede durma gayreti ile görev yaparken aynı zamanda da hedef gösterilmektedirler.
Bugüne kadar meslektaşlarımıza yapılan saldırılara karşı gerekli ve etkili tedbirlerin alınmadığı ve bu eylemlerin saldırıları gerçekleştiren kişilerin yanlarına kâr kaldığı görülmüş, buna karşın yapılması gereken yasal düzenlemeler yapılmamış ve meslektaşlarımızın böyle durumlarda savunmasız bırakılmıştır.
Emeği ile geçinen mühendis ve işçiler arasında kopan sevgi ve saygının yeniden tesis edilmesi, mesleki dayanışmanın gücü ile mühendislik ve madencilik biliminin uygulanmasının önündeki engellerin kaldırılması için kararlılıkla mücadele edeceğiz.
Bu bağlamda, alçakça bir saldırı sonucu hayatını kaybeden meslektaşımızı saygı ve özlemle anıyor, bu tür saldırıların tekrar yaşanmayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.(Haber- Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 15:55
YORUM EKLE

banner261

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114