Gazi İlköğretim Okulu velileri Kamu-Sen'i ziyaret etti

Gazi İlköğretim Okulu velileri Kamu-Sen'i ziyaret etti

Gazi İlköğretim Okulu velileri Kamu-Sen'i ziyaret etti

 Zonguldak'ta 11 gündür eylemlerine devam eden Gazi İlköğretim Okulu velileri, kendilerine destek olan Kamu-Sen'i ziyaret ederek teşekkür etti.

Ziyarette Gazi İlköğretim Okulu verilerini Kamu-Sen İl Başkanı Kadir Bacıoğlu, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören ve sendikacılar karşıladı.

DİLEK DEMİREL: ''HAFTA SONUNDA TALİP GEYLAN'A DOSYAYI TESLİM ETMİŞTİK''

Ziyarette açıklama yapan Gazi İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer Demirel, "Biz öncelikle başkanımıza teşekkür ediyoruz geçen akşam Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan geldiğinde dosyamızı oraya sunduğumuz da kendisi yanımızda olduğunu bize destek verdiğini söyledi.Haklı davamızda destek verdiğini söyledi diyelim doğru tavırla düzgün yolda yürüdüğümüz inancında lar.Onlar da Gazi İlköğretim Okulu  öğrencilerinin haklı olduğunu düşünüyorlar ve bir an önce de bu işin sonuçlanması için bizim yanımızda duruyorlar biz de kendini teşekkür mahiyetinde ziyaret gerçekleştirdik.Tekrar başkanımıza ve ekibine herkese çok çok teşekkür ediyoruz"dedi.


KADİR BACIOĞLU: ''BU SORUN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ''
Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Kadir Bacıoğlu da velilerin davasında haklı olduklarını ve okulun bir an önce okulun iade edilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi;

"Gazi İlköğretim Okulu  Aile Birliği Başkanı olarak size ve Okul Aile Birliği üyelerimiz ve öğrencilerimizin velileri hepsi onlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ortaya koymuş olduğunuz mücadele gerçekten çok güzel. Sonuçta hak arama mücadelesi içersindesiniz.  Demokrasinin bizlere izin verdiği şekilde yasal sınırlar içerisinde şikayetlerimizi dile getirmek gayet doğal. Bunu da gördüğüm kadarıyla uzun süredir basın aracılığıyla takip ediyorum ciddi bir şekilde yapıyorsunuz. Olayı hiçbir tarafa çekmeden amacımızın sadece Gazi İlköğretim Okulu ve o okulda yaşayan öğrencilerin mağduriyeti olduğunu dile getiriyorsunuz. 

Haftasonu Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Talip Geylan Zonguldak'a geldi sizinle beraber dosya kendisine takdim ettik,yardımcı olacağını, Ankara'da görüşmelerinde bunu da dile getireceğini söyledi.
Bu iş çözümleri için yetkililer bir an önce bu konuda yapılması gerekenleri masaya yatırarak buradaki mağduriyetin sizlerin bu çabasının öğrencilerimizin mağduriyetinin bir an önce giderilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Gazi İlköğretim Okulu  Şehir Merkezinde gerçekten olması bulunması gereken bir okul bizim nazarımızda.O yüzden bu sıkıntınız  bu sorunun Zonguldak gündeminden çözülerek çıkması gerektiğine inanıyorum. Ben bu mücadelemiz için tekrar hepinize ayrı ayrı tutuyorum başarılar umarım bu emeğimizin karşılığını alırız"dedi.
(HABER-ERCAN DEMİR)

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 14:42
YORUM EKLE

banner261

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114