banner288

Okullarını geri istiyorlar

Okullarını geri istiyorlar

Okullarını geri istiyorlar

Zonguldak’ta yenisi yapılmak üzere 3 yıl önce yıkılan Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri ve veliler eğitim gördükleri geçici okuldan yeni okullarına dönememeleri nedeniyle başlattıkları 'Okulumuzu istiyoruz' eylemine 14’üncü gününde devam etti. 

Mithatpaşa Mahallesi İsmetpaşa Sokak’ta bulunan Gazi İlköğretim Okulu , yenisi yapılmak üzere 3 yıl önce yıkıldı. Öğrenciler, yeni okul binası yapılana kadar geçici olarak Mithatpaşa İlkokulu'na taşındı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileri, bina yıkıldıktan sonra yaptıkları açıklamada inşaat bitince öğrencilerin tekrar okullarına döneceğini söyledi. Yeni okul binasının bitmesinin ardından öğrenciler, okullarına dönmeyi beklerken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden olumsuz haber geldi. Yeni binanın başka okula tahsis edileceği açıklandı ve öğrencilerin geçici olarak yerleştirildikleri okulda eğitimlerine devam edeceği belirtildi.

Bunun üzerine veliler ve öğrenciler, 2 Şubat'tan itibaren her gün Madenci Anıtı'nda toplanarak, 'Okulumuzu istiyoruz' eylemi yaptı. Bugün 14'inci kez öğrencilerle birlikte toplanan veliler, okullarına dönmek istediklerini dile getirdi. Sesimiz ve eylemlerimiz milletvekillerine kadar ulaştı diyen Gazi İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer Demirel, “Duyumlarımızda olumlu gelişme var ancak bize şuana kadar Gazi İlköğretim Okulu sizindir denilmedi.  Bizim amacımız öğrencilerimizin iyi bir okulda eğitimlerini almaları bir gelecek sahip olmalarıdır. Bu eylemlerimiz okulun sözü bize verilinceye kadar devam edecektir” dedi.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 13:12
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286