Yayla Ortaokulu Öğretmenleri e-twinning projesinde görev aldılar

Yayla  Ortaokulu  Öğretmenleri  e-twinning projesinde görev aldılar

Zonguldak Yayla  Ortaokulu’nda görev yapan 2 öğretmen ve 10 öğrenci, çeşitli illerden toplam 8 okulun katıldığı ortak bir projeye yer alıyorlar.

Kartal Borsa İstanbul İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmenlerinden Seda Arslan ve Şehit Jandarma Çavuş Erman Aydın Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Sibel Firdevs Aktaş kuruculuğunda 01.02.2021 tarihinde  "EMPATİ İLE YAZARCASINA" projesi   Zonguldak, İstanbul, Bursa, Giresun, Manisa, Düzce illerinden   8 okul, 9 öğretmen  ve 50 öğrenci ile birlikte e-twinning platformunda uygulanmaya başlandı. Projede Yayla Ortaokulu Türkçe öğretmeni Elif Açıkgöz ,   sosyal bilgiler öğretmeni Esengül Akbulut ve 10 öğrenci  görev alıyor.
 Dört ay devam edecek olan projenin amacı 10-14 yaş aralığındaki öğrencilerimize empati kurarak yazma alışkanlığı kazandırmak. Aynı zamanda yaratıcılıklarını kullanarak kendi eserlerini görsel çalışmaları ile destekleyerek ortaya çıkarmayı sağlamak. Ürünü ortaya çıkarırken kendilerini verilen karakterin yerine koyarak ,  WEB 2 araçlarını da kullanarak görseller ile tamamlayarak işbirliği içerisinde ortak bir çalışma üretmelerini sağlamak. Bu sayede hayal güçlerini kullanıp düşüncelerini yazıya dökecek, birbirleriyle işbirliği içinde olup fikirlerine saygı gösterecekler. Ortak bir ürün elde edip yapabileceklerinin farkındalığına varacak ve yazma alışkanlığının önemini kavrayacaklar. 
Dinleme becerisi geliştirme, duygu ve düşüncelerini ifade etme, işbirliği becerilerini geliştirme, metin oluşturma, empati becerisini geliştirme, yeni fikirler üretmeye teşvik ederek yaratıcı düşünmeyi sağlamak, akıl yürütme becerilerini geliştirmeye katkı sağlamak projenin hedefleri arasında bulunuyor.

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114