Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı!

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı!

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı!

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim yerini yavaş yavaş yüz yüze eğitime bıraktı. 

Öğrencilerin heyecanla beklediği eğitimin ikinci aşaması bugün başladı. 
Zonguldak'ta öğrenciler aylar sonra yeniden ders başı yaparak sınıflarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştu. 
Kilimli ilçesinde İsmet İnönü ilkokulu'na gelen öğrenciler okula ateşi ölçülerek alındı. Her türlü pandemi tedbirlerin alındığı okullarda öğrenciler okul bahçesinde ilk olarak pandemi kurallarına uygun olarak sıraya girdiler. Okul müdürü Cengizhan Soysal pandemi kuralları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

ÖĞRENCİ VELİLERİNDE HEYECAN VE TEDİRGİNLİK BİR ARADAYDI
Öğrenci velileri ise okul bahçesine alınmadılar. Öğrenci velileri bahçe dışından çocuklarını seyrettiler.
Öğrenci velileri tedirgin olmakla beraber çok heyecanlı olduklarını ifade ettiler.
Okul müdürü Cengizhan Soysal öğrencilere bilgilendirdiği esnada birbirine çok yakın şekilde bahçe duvarından çocuklarını seyreden öğrenci velilerine seslenerek sosyal mesafe ye uymaları uyarısında bulundu.

OKULUMUZDA HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK

Öğrencilerin sağlıklı şartlarda eğitim görmesi için her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden Kilimli İsmet İnönü ilkokulu Müdürü Cengizhan Soysal, "2020-2021 eğitim öğretim yılı daha önce 31 Ağustos'ta telafi dersleri ile başlatmıştı, uyum süreci çerçevesinde 3 haftadır çocuklar okullara devam ettiler.Bugün itibariyle eğitimde ikinci aşama başladı. 2.3. ve 4.sınıflarda eğitim ve öğretime başlamış durumda. Biz artık tüm sınıflarımızı ikiye bölerek sabahçı öğrenci olmadan Pazartesi, Salı,  Perşembe ve Cuma olmak üzere haftada iki gün hepsi okula gelecekler. Gördüğünüz gibi çocuklar çok ilgililer, çok özlemişler okulu ve bizler de okulda onların sağlıklarını tehlikeye atmamak adına her türlü önlemi aldık ve onları hijyenik bir ortamda sağlıklı bir eğitim-öğretim görmesi adına hazırlıklarımızı tamamladık. Gördüğünüz gibi İnşallah herhangi bir olumsuzluk yaşamadan bu eğitim öğretim yılını tamamlanayı umuyoruz" şeklinde konuştu.

Öğrenciler İstiklal marşı'nı söylemelerinin ardından sınıflara geçerek derslerine başlamanın mutluluğu içerisindeydiler.
Öğretmenler ise ilk derste uzun süredir ayrı kaldıkları öğrencilere hoşgeldiniz diyerek onlarla sohbet ettiler, Hasret giderdiler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 16:46
YORUM EKLE

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114