”Piyasaya inat aynı kalite aynı fiyat!”

”Piyasaya inat aynı kalite aynı fiyat!”

”Piyasaya inat aynı kalite aynı fiyat!”

Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde stokçular baklavalık fıstığın fiyatını 210 TL’ye yükseltince baklava üreticileri fıstıklı baklava üretmeme ve durumu boykot etme kararı almışlardı. 

Baklavacılar fıstık fiyatları aşağı çekilinceye kadar fıstıklı baklava yerine fındık, ceviz ve bademli baklava üretimine ağırlık verecekler.

Ancak Zonguldak’ta boykot kararını uygulamak yerine zarar etme pahasına Antep fıstıklı, ceviz ve bademli baklava üretimine devam etme kararı alındılar. 

Zonguldak’ta tatlı yapıp satan işletme sahibi Sebahat Demir, piyasaya inat aynı kalite aynı fiyatların devam edeceğini belirterek şöyle dedi;

“Biz piyasaya inat aynı kalite aynı fiyat diyoruz. Tamda Ramazan öncesi maalesef böyle bir şey yapılmıştır. Bu konuda biz de üzgünüz. Vatandaşa yine ucuz hizmet ama yüksek kalitede hizmet vermeye devam ediyoruz. Bol fıstıklı baklavaları vatandaşa yedirmeye devam edeceğiz. Yapılan bu uygulamayı haklı buluyorum ama yapacak bir şey yok. Ramazan vurgunu gibi algılıyoruz. Ramazan vurgunu olmaması gerekiyor. Yıllardır tulumbayı aynı fiyattan satıyoruz. Şekere, yağa zam gelmesine rağmen bunu ürünlerimize yansıtmıyoruz. Şu anda direnebildiğimiz kadar direniyoruz. Eğer yağa şekere birazcık daha zam gelmezse gidebildiğimiz kadar gideceğiz. Fıstıklı baklavayı üzerine zam burmadan aynı fiyatlardan boykot etmeden devam ettirmeyi düşünüyoruz.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31