TÜİK RAKAMLARLA OYNUYOR

TÜİK RAKAMLARLA OYNUYOR

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Memiş, Türkiye İstatistik Kurumu'na çok sert tepki gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun yanlış yaptığını belirten Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Memiş, "TÜİK rakamlarla oynuyor" dedi.
 

13 MİLYON EMEKLİNİN GÜNAHI ÜZERİNİZDE

Açıklamasında TÜİK yetkilerine ateş püsküren Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, şunları ifade etti.

“Türkiye İstatistik Kurumu yanlış yapıyor rakamlarla oynuyor.
448 kalem malın fiyatlarına TÜFE diye yutturuyor ayıp oluyor bu 448 kalem mallar nelerdir?
Onları bir açıklasın da biz emeklilerde oradan alışveriş yapalım TÜİK'in açıkladığı mallar nelerdir emekli miz onları kullanmıyor mu bilelim.
Aldığımız duyuma göre değil.  Ismini dahi bilmediğimiz şeylerle TÜFE diye yutturup durmasınlar. Ey TÜFE yöneticileri Sizler Allah'tan da mı korkmuyorsunuz? Yüce kitabımız ne diyor "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" diyor.
Sizler 13 milyon emeklinin günahını nasıl üstlenecek siniz yüce yaradan ne diyor "bana borçlu gel ben affedeyim kullan borçlu gelirsen onünla helalleşeceksin" 13 milyonun günahına nasıl üstlenecek siniz?
Biz emekliler lüks istemiyoruz mutfakta bulunması gereken gıdaların Enflasyonunu açıklamanızı istiyoruz Sayın TÜİK'ciler sizleri hakiki TÜFE neyse onu açıklayın da 13 milyon emekli dul ve yetim gariban kesim sizi affetsin” dedi.
(Haber-Ercan Demir)

YORUM EKLE

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114