EREĞLİ İL OLSUN DİYENLERE KAPI AÇIK!

Tabi ki Ereğli’ye ne zaman bir devlet büyüğü gelse hemen bazı tipler “Ereğli il olsun” yaygarasına başlanır hemen.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli’de halka hitap ediyor ama halkın arasından bazılara çıkıp Ereğli il olsun diye bağırıyor.

Ayıptır ayıp

Ereğli’nin il olmasını isteyenler, Zonguldak’ı beğenmeyenlere kapı açık

Defolup gitsinler başka illere

Bakalım oralarda bağırabiliyorlar mı

Bölücülük yapabiliyorlar mı

Ne demekmiş o Ereğli il olsun

Ereğli il mil olmaz

Ereğli Zonguldak’ımızın güzel bir ilçesidir.

Ereğli il olsun diyenler bana göre bölücüdür

Çok ta meraklılarsa daha önce Zonguldak’tan ayrılan Karabük ve Bartın’a gidebilirler mesela

Bakın dikkat ediyorum 

Ereğli yazarken sadece Ereğli diyorum

Kdz. Ereğli ifadesini bile kullanmıyorum

Çünkü orası Kdz.Ereğli değil

Zonguldak Ereğli’dir

Tüm Zonguldaklılar olarak ta bu şekilde bakmalıyız.

**

EREĞLİ NE KADAR ŞANSLI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak mitingi sonrasında akşam madencilerle iftarda buluştuktan sonra Ereğli’de gece saatlerinde miting gerçekleştirdi.

Ereğli’de on binlerce insana hitap etti.

Ne dedi Sayın Cumhurbaşkanımız,

“Ereğli’ni milletvekili benim”

Ne kadar da güzel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Milletvekili Adayları içerisinde Ereğli’den milletvekili olmaması eleştirilerine ilçede düzenlenen mitingde yanıt verdi ve “Bugün burada çok büyük bir kalabalık var. Ereğli beni çok memnun etti. 24 Haziran'da bu iş bitti gözüyle bakıyorum. Bundan böyle Ereğli Milletvekili benim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Ereğli’deki tersanelerin canlandırılması konusunda da önemli sözler sarf etti.

Erdoğan, “Biliyorsunuz Ereğli'deki tersanelerden birini ben açmıştım. Hatırlıyorum. Burada binlerce işçi çalışıyordu. Ama sonra bir durağanlık oldu. Buraları tekrar hareketlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

**

İYİ TATİLLER ÇOÇUKLAR

Bugün 2017-2018 eğitim- öğretim yılının son günü

Acısıyla tatlısıyla, dolu dolu uzun bir süreci geride bıraktık.

İlkokul, ortaokul ve liselerde eğitim yılı tamamlandı ve bugün Zonguldak’ta 105 bin öğrencimiz karne alıyor.

Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Elbette öğrenciler için bu tatilin ne denli önemli olduğunu da hepimiz çok iyi biliyoruz. İyi biliyoruz çünkü biz büyükler olarak öğrencilik yılarımızda nasıl beklerdik bu tatili öyle değil mi?

Ne kadar önemliydi tatil bizim için. Şimdi çocukları daha iyi anlamamız lazım. Karnelerde ufak tefek sorunlu notlar olabilir. Bunları çocukların yüzüne vurmayalım. Eğer kırık not varsa, bunları tatilde çocukları cezalandırmak için gerekçe olarak görmeyelim.  Bırakalım, onlar hak ettikleri bu tatili dolu dolu yaşasınlar. Zaten Milli Eğitim Bakanlığı da tatilde ev ödevini yasakladı. Gezsin çocuklarımız. Ailelerinin bütçelerine göre sinemaya gidebilsinler, kitap alıp okuyabilsinler. Denize gidebilsinler, arkadaşları ile buluşsunlar, tatili gönlünüzce yaşasınlar. Yaz tatili göz açık kapayıncaya kadar geçecektir. Tatilin her anının kıymetini bilin. Televizyon veya bilgisayar önünde çakılıp kalmayın lütfen. Bilin ki, bu günler, okul günleri, hayatınızın en güzel, üstelik bir daha geri gelmeyecek günleridir. Emin olun ki, büyüdükten sonra,  okullar bittikten sonra, hayat çok daha zor, çok daha sıkıcı hale gelecek. Bu günlerin kıymetini bilin, tatili güzel değerlendirin. Sevgili büyükler, sizlerin de çocuklarınıza en iyi tatil imkanlarını sunmak konusunda özverili olmanızı rica ediyorum. Mutlu, sağlıklı bir hafta dilerim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut meydan
mahmut meydan - 11 ay Önce

eregli il olsun zonguldakta ilcesi yaziklar olsun zaten birkac serefsizin özlemidir eregli il olsun diyenler farz edelim sanki zonguldaktan intikammi alacak eregli zonguldak acindan ölmez caycuma yeterde artar bile zonguldaka zola tutan yok eregliyi zaten herseyi sisirme on km uzaktaki köyleri bile ilce sinirlarinda gösteriyorlar tarihten beri zonguldaka cogu eregliler ön yargililar

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31