Sabahattin Adıyaman bayrak üzerinden tartışma açmak isteyenlere böyle seslendi
" Bilmeyene bayrak dersi veririm "

* Muslu Tepeköy mevkiinde hava koşulları etkisiyle bayrak zincirinin kırılması nedeniyle belirli çevreler tarafından oluşturulmak istenen "bayrak tartışmasına" Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman'dan sert yanıt geldi.
Açıklamasında, Muslu Tepeköy mevkiine Türk Bayrağı'nın kendileri tarafından dikildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman, hava koşulları nedeniyle bayrağı tutan özel zincirin kırıldığını ve yenisinin sipariş edilip tedarikçisinin beklendiğini söyledi.
Kendisi üzerinden bayrak tartışması oluşturmak isteyenlere seslenen Sabahattin Adıyaman, " Kimse Sabahattin Adıyaman ile bayrak tartışması yapamaz. Şanlı Türk Bayrağı'nı Muslu semalarında biz dalgalandırdık. O bayrağı kimse oradan indiremez. Birtakım siyasi etkenlerle bayrak tartışması oluşturmak isteyenlerin bizim bayrağa olan sevgimizi, saygımızı, bağlılığımızı anlamaya ömürleri yetmez. Ben, bilmeyene,öğrenmek isteyene bayrak dersi veririm" şeklinde konuştu.
Adıyaman açıklamasının devamında," Şanlı Türk Bayrağı, bizim için bağımsızlık ve vatan demektir. Biz o bayrağın gölgesinde yürüdük, Muslu'yu bayraklarla biz donattık. Biz, milli bayramlarımızda binlerce vatandaşlarımızla birlikte 300 metrelik Türk Bayrağı'nın gölgesinde fener alayları düzenlerken, onlar neredeydi, gelip bayrağımızın ucundan tuttular mı? Gelsinler, bayrak sevgisi neymiş, bizden öğrensinler" dedi.

Belediyede pandemi kuralları uygulanıyor

Açıklamasında, "Sabahattin Adıyaman makamına gelmiyor, belediye personeli devamsızlık yapıyor" şeklindeki eleştirilere  de yanıt veren Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman, " Pandemi süreci nedeniyle Sağlık Bakanlığı ve Pandemi Bilim Kurulu'nun açıkladığı kurallara uygun hareket ediliyor. Belediye Başkanının görevi kendi sağlığı ile birlikte personelinin ve belde halkının sağlığını korumaktır. Bu nedenle, çalışma düzeni pandemi sürecine göre yasalara ve kurallara göre yeniden düzenlenmiştir. Belediye hizmeti aksatılmadan, ancak mesafeli olarak devam etmektedir. Çalışmalar pandemi ile mücadele kapsamında sürmektedir. Belediye Başkanı'nın makamında oturması şart değildir. Beldenin her tarafı belediye başkanının görev alanıdır." şeklinde konuştu.
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 17:56
YORUM EKLE

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114