Taşten; Lise diploması kayıtları başlıyor


 
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü Ustalık Belgesi olan esnafın her zaman yanında ve mesleklerinde daha donanımlı olmaları için çalışmalarına devam etmekte. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Gülşen Taşten; “Ortaokul Mezunu Ustalık Belgesi olanlar Mesleki Eğitim Merkezlerine baş vurarak 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında uzaktan eğitim ile fark derslerine girdiler. 

Sınavları yüzyüze Mesleki eğitim Merkezinde yapılan derslerden başarılı olanlar diploma almayı hak kazandı. Lise diploması almayı hak kazanan ustalarımız yıllar sonra Lise Diploması almanın haklı gururunu yaşadı. Yaşı kaç olursa olsun geçmişte çeşitli nedenlerle okuyamayan içinde o burukluğu hep yaşayan ustalarımız okulumuza başvurarak bir yıl boyunca çok gayretli ve istekli olarak tüm derslere katıldılar ve diplomalarını alarak  çocuklarına, yanlarında çalışan çırak öğrencilere, topluma olumlu örnek oldular ve olmaya devam edecekler. 
2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Lise Diploması almak isteyen esnafımız ortaokul diploması ve ustalık belgesi ile okulumuza kayıt yaptırabilir, lise fark derslerine girebilirler. İl Milli eğitim Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi olarak esnafımızın her zaman yanında olduk olmaya devam edeceğiz” dedi.(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 15:18
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114