"2 yılda asfalt dökülmeyen yolumuz kalmayacak"

"2 yılda asfalt dökülmeyen yolumuz kalmayacak"

"2 yılda asfalt dökülmeyen yolumuz kalmayacak"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Alan, Belediye Başkanlığı makamında düzenlediği basın açıklamasında, projeleri hakkında bilgiler verdi. 

“KÖPRÜYÜ KALDIRACAĞIZ”

Biz hiç bir esnafımızı mağdur etmeden uygulama yapacağız. Yıkmaya değil yapmaya geliyoruz. Zonguldak’ın silüetini değiştirmek istiyorsak köprünün bir şekilde kaldırılması düşüncesi oluştu. Burada 80 kadar vatandaşımız işgalci konumunda. Biz esnafımız le bir kere görüştük daha fazla görüşeceğiz. Onlarda yıkılmasını isteyecekler. Biz satın almak isteyenler için tapu sahibi yapmak istiyoruz. Kiralamak isteyenler için yine öyle. Bu noktada proje hazırlıyoruz. Tüm paydaşlarımız ile karar vereceğiz. Ben esnafımıza yer gösterdikten sonra satın alma kiralama noktasında destek olacaklardır. Köprüyü projeyi bitirdikten sonra kaldıracağız.

“VERİLEN OYLARI HELAL ETTİRECEĞİZ”

Lavuara Alanı ile ilgili tahsisler yapıldı. Liman arkası ve lavuar alanı için bu alanın yapılması lazım. Beklentiler büyük. Vatandaşımız göze görülür bir şeyler istiyor. Daha hızlı şekilde yol alacağız. Dere ıslahı, Lavuar Alanı, Millet bahçesi sene sonuna İnşallah yetişir. Biz söz verdiğimiz her şeyi yaparız. Biz bize verilen oyları helal ettireceğiz.

“BİR PARÇA SABIR İSTİYORUZ”

Cuma günü asfalt ihalemiz var. Parke çalışmalarımıza başladık. Çaydamar’a haftaya başlıyoruz. Biz startı verdik. Elimizden geldiğince her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Acil olan mahallelerimize öncelik verdik. 2 sene içinde tüm asfalt sıkıntısı bitecek. Biz tüm paydaşlarla istişare halindeyiz. Alt yapı yapılmadan üst yapıyı yapmak istemiyoruz. Geçmişte bu hatalar yapıldı. Bir parça sabır istiyoruz."

15 TEMMUZ GÜNÜ SAAT 18.00 İLE 02.00 ARASINDA HALK OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ OLACAK

Başkan Selim Alan, 15 Temmuz Pazartesi günü halk otobüslerinin ücretsiz olacağını ifade etti.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 11:02
YORUM EKLE

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31