‘’7'si zorunlu 22 kişi yurtlarda izolasyonada"

‘’7'si zorunlu 22 kişi yurtlarda izolasyonada"

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Dr.Ertuğrul Güner, 7'si zorunlu olmak üzere toplam 22 kişinin yurtlarda izolasyon altında tutulduğunu ifade etti.

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, Covit-19 nedeniyle izolasyonuna tabi tutulan ancak izolasyon kurallarına uymadıkları Emniyet ve Jandarma tarafından tespit edilen 7 kişinin yurtlarda zorunlu olarak izolasyona tabi tutulduğunu ifade etti.

Ayrıca izolasyona tâbi tutulan ancak evde izolasyon imkanı olmadığını beyan eden 15 kişinin de yurtlarda izolasyona tabi tutulduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner şu bilgileri verdi:

TOPLAM 22 KİŞİ YURTLARDA İZOLASYONDA 

"Şuan itibariyle yurtlarda 22 kişi izolasyon amaçlı olarak bulunuyor. Bunun 7 tanesini izolasyon kurallarına uymadıkları için kolluk kuvvetlerimizin  tespit ettiği izolasyon kurallarına uymayıp cezai işlem uygulandıktan sonra yurda alınan kişilerden oluşmaktadır. Bunlar izolasyon sürelerinin kaçıncı günümde olduklarına bağlı olmaksızın maksimum 14 gün yurtlarda misafir edimektedirler. 
Dediğim gibi  bunun 7 tanesi kurallara uymadıkları için ceza işlemi uygulanan 7 kişi, diğerleri ise izolasyon imkanı olmayan,  bunu bize kendileri beyan etti ve ve bize tespitlerimiz de gerçekten izalasyon kurallarına uyuyamayacak kişiler olduğunu tespit ederek o kişileri yurtları alıyoruz ve izolasyon süresini yurtlarda tamamlatıyoruz." 
(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 14:15
YORUM EKLE

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114