Akülü sandalyeler sahiplerini buldu

Akülü sandalyeler sahiplerini buldu

Akülü sandalyeler sahiplerini buldu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu  öğrencileri tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2 adet akülü sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı öğrencileri Öğr. Gör. Cemal Gümüş’ün koordinatörlüğünde “Engelleri Hep Birlikte Aşalım” sloganıyla 27 Aralık’ta  engelli bir genç bireye akülü tekerlekli sandalye hediye edebilmek amacıyla bir proje gerçekleştirdi. 

Bu proje kapsamında öğrenciler, kampüs mutfağında imal ettikleri ürünler ile yerel halk ve esnafın bağışladığı yiyecekleri kampüs de, Devrek meydanında ve Cuma namazı çıkışı ilçe camilerinde eş zamanlı olarak halkımıza sunarak bağış topladı. Bir adet akülü sandalye hedeflenmişken iki akülü sandalye alabilecek kadar bağış toplandı.  

15 Ocak Çarşamba günü Devrek Meslek Yüksekokulu fuaye alanında, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediyesi Başkan Vekili Şeref Aydınlı, Devrek Engelliler Derneği Başkanı Songül Malkoç, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Devrek MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu, akademik ve idari personel eşliğinde iki adet tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibi ailelere teslimi gerçekleştirildi.

Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Cemal Gümüş, gerçekleştirilen projeye bekledikleri ilgiyi gördüklerini belirterek, bir akülü sandalye bağışlamak için çıktığımız yolda iki akülü sandalye hediye edebilmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Aynı zamanda bu anlamlı projede desteklerini eksik etmeyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, duyarlı Devrek halkına, akademik ve idari personele ve emeği geçen öğrencilere teşekkürlerini sundu. 

Müdür Kesikoğlu, engelliliğin sadece engelli vatandaşları ilgilendiren bir konu olmadığını, toplumun her kesimini ilgilendiren bir konu olduğunu ifade ederek: “Engelli vatandaşlarımız ile ilgili gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi düşünülen her türlü projede üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114