ALAN'DAN FEVKANİ KÖPRÜSÜ AÇIKLAMASI

ARTIK YIKILMASI LAZIM

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan , Kanal Z ekranlarında yayınlanan Olaylara Bakış programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

MEYDANA GELECEK FACİADA KİMSE BUNUN VEBALİNİ ÖDEYEMEZ

Başkan Alan, Fevkani köprüsünün taşıyıcı kolonlarda çok ciddi hasarlar meydana geldiğini ve yıkılmak zorunda olduğunu söyleyerek şunları söyledi:

Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığımız, ODTÜ ile bir değerlendirme yaptı kötü bir sonuçla karşı karşıya geldik fevkani köprüsü riskli yapı olarak tescillendi ve buda yıkımın kaçınılmaz olduğunun bir kanıtı tez vakitte yıkılması gerekiyor. 60 yılı aşmış bir yapıyla karşı karşıyayız ve ne yazık ki taşıyıcı kolonlarda çok ciddi hasarlar meydana gelmiş . Fevkaniyle ilgili artık yapılacak bir yorum yok bu konu yorum yapmaktan çıktı fevkani köprüsünü 6 ay içinde yıkmak zorundayız. Yoksa burada meydana gelecek bir faciada bunun vebalini kimse ödeyemez. Bakanlık tarafından yapılan rapora göre burada kimse şu algıya kapılmasın Ömer Selim Alan istiyor değil bu köprünün risk teşkil ettiği için yıkılması gerekiyor. Güçlendirme olurmu diye konuşuluyor ama artık yıkılması lazım . Bizden önceki arkadaşlar yıkmaya cesaret edememiş ama bu cesaret meselesi değil bu halka hizmet meselesi biz bu riski göze alamayız, almamalıyız. Geçen hafta riskli yapı olarak tescili yapıldı en kısa zamanda ordaki esnaflarımızın tebligatını yapıp 6 ay içinde köprüyü yıkıcaz. Şehri bütün bir şehir haline getirebilmemiz için köprünün kalkması lazım.

60 GÜN SONRA MERKEZ ÇARŞI YIKILIYOR

 123 dükkanın %50sine tebligat ulaştı 60 gün sonra merkez çarşısı yıkılıyor . Köprü ve merkez çarşısı konumda iş bitti artık bu saatten sonra yorum, eleştiri yada öneri değil yıkıldıktan sonra ne yapabiliriz şehrimize yakışan hangi şekilde oluru konuşmamız lazım yoruma kapalı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 13:34
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner314

banner303

banner313

banner94

banner31

banner299

banner319

banner320

banner266