Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği’nden, Sözcü Gazetesi’ne tepki

Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği’nden, Sözcü Gazetesi’ne tepki

Sözcü gazetesi tarafından "2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı” manşetiyle yayınlanan haberde, Ayasofya’nın açılması da felaket ve gözyaşları arasında gösterilmesine Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği sert tepki gösterdi.
Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği adına açıklama yapan Tuncay Gençer, medeniyet köklerimizle bağlantısı olmayan, Sözcü Gazetesi’nin manşetinde yer alan bu bakışa şiddetle karşı olduklarını belirterek şunları söyledi:

MEDENİYET KÖKLERİMİZDE YER ALMAYAN BAKIŞI ŞİDDETLE KINIYORUZ
“Sözcü gazetesi tarafından "2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı” manşetiyle yayınlanan haberde, Ayasofya’nın açılması da felaket ve gözyaşları arasında gösterildi. 
Bilindiği gibi Türk Milletinin yıllardır büyük bir özlemle beklediği Ayasofya Camii’nin yeniden ibadete açıldığı gün, Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği olarak bizler de yine bir ilke imza atmıştık. Bu tarihi karara vesile olan Kurumun yani Danıştay'ın Başkanı Sayın Zeki Yiğit beyefendiyi ziyaret edip, torunlarımıza bırakacağımız en güzel hediye olacak bu karardan dolayı kendilerini tebrik etmiştik. Medeniyet köklerimize sahip çıktığımızda, Dünyadaki mazlumların tek umudu olan TÜRK adaleti muhakkak suretle yeniden tesis edilecektir.
Çankırı, Bolu, Sinop, Bartın, Karabük, Zonguldak ve Kastamonu İl temsili olan STK ları tarafından kurulan Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği olarak medeniyet köklerimizle bağlantısı olmayan, Sözcü gazetesinin manşetinde yer alan bu bakışa şiddetle karşı olduğumuzu kamuoyu ile paylaşma gereği duyulmuştur.” (Haber-Ercan Demir)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114