“Atatürk İstikbal mücadelesine önderlik etti”

“Atatürk İstikbal mücadelesine önderlik etti”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen;
“Atatürk İstikbal mücadelesine önderlik etti”


AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, 10 Kasım mesajı yayınlayarak, Atatürk’ün İstiklal Mücadelesine önderlik ettiğini söyledi.
Polat Türkmen açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından Cumhuriyet'i kurmuş, ardından istikbal mücadelesine de önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun gayret göstermiştir. 
Bugün de bizler hedeflerimizi ve aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için büyük bir gayretle çalışmaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne kadar yaşanan tüm badirelere rağmen dimdik ayaktadır. Geleceğe daha büyük ümitle, daha büyük kararlılıkla yürümektedir. 
Cumhuriyetimizin 100. yılında çok daha güçlü, çok daha itibarlı, çok daha demokratik, çok daha müreffeh bir Türkiye olacaktır. Bu bilinçle bizler gelecek hedeflerimize emin adımlarla ilerlerken, birlik ve beraberlikte ısrarcı olmaya devam edecek, özgürlüklerden asla taviz vermeden barış ve huzur içinde Türkiye'yi büyütmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz.
 En büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, bu emaneti daha yükseklere taşımaktır. Vefatının 83’üncü yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar şükran ve rahmetle anıyorum.”

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 12:59
YORUM EKLE

banner261

banner300

banner301

banner313

banner266

banner297

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314