Aygün: Aday değilim

Aygün: Aday değilim

Aygün: Aday değilim

Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, yaptığı basın açıklamasında Kilimli için Belediye Başkanlığına aday olmayacağını belirtti.

Aygün açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'Yaklaşan yerel seçimler neticesinde Kilimlide birbirinden değerli kardeşlerimizin  Kilimli belediye başkanlığı için  isimleri geçmektedir bu isimler arasında toplum kametlerinin şahsımla alakalı isimim   zikredilmeye başlanmış olduğunu öğrendim.

Ben Zonguldak Türk Kızılay’ı şube başkanıyım ve partiler üsttü bir konumdayım bu makam tüm siyasi partilere aynı yakınlıkta ve uzaklıkta olmak zorundadır.  benim adaylıkla ilgili şuana kadar hiçbir söylemim de beklentim olmamıştır. Lakin bugüne kadar aldığım tüm görevleri laikiyle toplum hizmetti adına yerine getirdiğimizden dolayı hakkımızda bir takım yakıştırmalar yapılmıştır. Aday adaylığı bana Laik görenlere teşekkür ederiz.

Dünden bugüne kadar değer verdiğim kilimlimize mevki makamlar hariç  Bugün olduğu gibi makam mevki ayrımı yapmadan hizmet etmeye devam edeceğiz 40 yılı aşkın siyasi yaşamımızda bu  süreçlerin nasıl olduğunu iyi biliriz bölgemizdeki teşkilat mensuplarının il başkanımızın ve bölgemizin abisi milletvekilimiz Polat Türkmen’in ülkemizin medarı iftarı daha önceki  açıklamalarımda bulunduğum  “ Ömrümden 15 gün alsın Cumhurbaşkanımıza versin dediğim ” Dünya manzumlarının ve Müslümanlarının tek lideri Türkiye Cumhuriyeti devlet başkanın 7/24 emrinde olduğumuzu beyan ederiz. Bizde görev istenmez verilir verilirse  seve seve kendi doğduğum büyüdüm yere hizmet etmekte geri kalmam.

Sevgi ve saygıyla kamu oyuna duyurulur.'

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yazar
Ahmet Yazar - 8 ay Önce

Evet partiler üstü olmalı.Evet her parti, kuruluş, dernek,STK ve buna benzer kuruluşlara ve tüm vatandaşlara eşit ve aynı mesafede olması gerekir.doğrusu vede olması gereken de budur.oyle olmazsa bir ozelliğiniz vede guvenirliliğiniz kalmaz.Amaa,kalbinde, içinde veya gönlünde kalması gereken partiyi siz resmen bütün toplumun, halkın vede vatandaşların önüne koydunuz.sayin başkan,sevebilirsiniz, tutabilirsiniz gönlünüzde yer tutabilir.buna kimsenin ne müdahale nede eleştirmeye hakkı var.Amaa,siz seçim sonrası meydanlara inip boy boy gazetelere,televizyonlara poz verirseniz sizin açıklamanızla bunlar tezat oluşturuyor.Bir anlam ifade etmiyor.bu açıklama ile kimi inandiracaksiniz.Aslinda gerçekten saygın bir kurum olan, Kızılay gibi müstesna makamın başkanı tamamen tam ve tarafsız olmalıdır diyorum.takdiri kamuoyu nasip bırakıyorum.Saygılar sunuyorum.

SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner31