Aynı parselde alan yeterliyse  artık ikinci bina da yapılabilecek

Aynı parselde alan yeterliyse  artık ikinci bina da yapılabilecek

Zonguldak İl Genel Meclisinde alınan kararla birlikte artık, bir parselde alan yeterli olduğu takdirde ikinci binanın yapılabilmesine karar verildi.

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin 4. birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirildi.

Mecliste açılış ve yoklamanın ardından bir önceki  birleşimine ait toplantı tutanak özetinin okunarak oylandı ve gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

ALAN YETERLİ İSE AYNI PARSELDE İKİNCİ BİNADA YAPILABİLECEK

Mecliste bir parselde, aynı fonksiyona ait yapı ve onun lüzumlu müştemilatların adet ve ebatlarına yönelik bir düzenleme yapılması ile ilgili Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Buna göre daha önceden bir parselde ikinci bir bina yapılmasına izin verilmezken, yeni karara göre aynı parselde alan yeterli ise ikinci binada yapılabilecek.

ALAPLI'DA KÖY YERLEŞİK ALAN SINIRLARI GENİŞLETİLDİ

Alaplı İlçesi, Aşağıdoğancılar – Kürkükler – Merkez İlçe Saraycık- Ereğli İlçesi Pınarcık Köylerinde yaşayan vatandaşların köy yerleşik alan ile ilgili sorunlarının çözülebilmesi ve köy yerleşik alan sınırlarının genişletilmesi ile ilgili Komisyonların  hazırlamış oldukları raporlar görüşülerek oybirliği il kabul edildi. Alınan kararla birlikte köy sınırı genişletilmiş oldu.

İÇ DENETİM RAPORLARI MECLİSİN BİLGİSİNE SUNULDU

Mecliste İç Denetçi Sinan Ayaşlı tarafından “Taşınmaz Mal Yönetimi” denetim alanına yönelik 2016 – 2018 – 2019 yıllarına ilişkin İç Denetim Programları kapsamında sistem ve uygunluk denetimleri gerçekleştirilmiş olup; söz konusu denetimler sonucunda hazırlanan 2021-1, 2021-2, 2021-3 numaralı denetim raporları; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 38. maddesinin 5. fıkrası uyarınca İl Genel Meclisinin Bilgisine sunuldu.

MECLİSTE EMG TARTIŞMASI

Mecliste gündem dışı olarak ise ilginç bir tartışma yaşandı.

Çaycuma İl Genel Meclis Üyesi Burhanettin Çakır'ın, dünkü birleşimde ilçe hastanelerinde EMG çekimlerinin merkezde yönlendirilmesi ve aynı gün yapılmaması nedeniyle halkın mağduriyet yaşadığını sersin işini AK Parti'de meclis üyeleri arasında karşılıklı EMG çekimi tartışması yaşandı.

Tartışmayı İl Genel Meclisi Başkanı Necdet karaveli, bu konuyu Sağlık Müdürlüğü görüşeceğim diyerek sonlandırdı.

Bir sonraki meclis günü ve saatinin belirlenmesi ve birlikte toplantı sona erdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114