Başkan Alan'dan Fevkani açıklaması

Başkan Alan'dan Fevkani açıklaması

Başkan Alan'dan Fevkani açıklaması

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, basın mensupları ile bir araya geldi. Alan, Fevkani Köprüsü'nün yıkılmasına karşı çıkan haberlerin olumlu yönde eleştiriler aldığını söyledi.

Alan yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Basın toplantımızın amacı 15 Temmuz Pazartesi günü demokrasi ve milli birlik gününe vatandaşımızı sizler aracılığıyla davet etmekti ama Fevkani Köprüsü ile ilgili açıklamalar biraz bunun önüne geçti,  yıllardan beri tartışılıyor herkes bir şekilde fikrini beyan ediyor. Biz kararı biz tek başımıza vermeyeceğiz. Hep beraber vereceğiz. Ama bize gelen talepler konuştuğumuz insanların yüzde 90’a yakını şehrimize yer açmak için Zonguldak’ımızı hak ettiği yerlere getirmek için kaldırılması şeklinde.Özellikle köprü altındaki esnafımızın mağdur etmeden ve onları da şuan ki durumdan kurtararak yapacağız.İşgalci konumundalar heran çıkartılabilirmiyiz kaygısındalar. Köprünün kaldırılması hemen olacak bir şey değil. Bana göre de en az iki sene süreç lazım sanki hemen köprüye yıkacak gibi ortam oldu bana gelen mesajlarla bana dönüşlerin %90’ı olumlu. Büyümesini gelişmesini istiyoruz bunun içinde Köprünün bir engel olabileceğini kanaatindeyiz.” dedi.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
öncezonguldak
öncezonguldak - 12 ay Önce

İki sene asfalta iki sene köprüye zaman lazım.Kaldırımlar bir önceki başkandan beş beter.Sadece konuşma ötesi yok.Yandık,yandık.Zonguldağımın kaderi bu.Anlaşılan Muharrem hocayı arayacağız

banner43

banner261

banner292

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286