Başkan Alan,önemli açıklamalarda bulundu

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

‘1 HAZİRAN’DA KAPUZ PLAJI HİZMETE AÇILACAK’

Göreve geldiğimiz günden beri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zonguldak’ın derdi çok. En çok istenen yol, tespitleri yaptık, verdiğimiz sözü tutacağız. Zonguldak cennet gibi bir yer. İstediğimiz kadar denizden istifade edemedik. En kısa zamanda denizle daha sık vakit geçireceği yeri vatandaşlarımıza sunacağız. 1 Haziran'da Kapuz Plajı hizmete açacağız. 

‘SORUNLARI İLETTİK’
Başkan Alan: “Kızılcahamam kampı geçirdik. Bakanlarımızın çoğu ile görüştük, dosyalarımızı ilettik. Mali açıdan sıkıntılı olduğumuzu ilettik. Bu konuda destek istedik, bize geri dönüş yapacaklarını söylediler. Cumhurbaşkanımıza da dosya verdik, destek istedik, yardım edeceğinin sözünü verdi. Destek gelmezse mali açıdan işimiz zor, ama biz bunun arkasına sığınmayacağız. Söz verdik, çalışmaları hayata geçireceğiz. 6 ay sonra değişiklik görülecek.

‘TRAFİĞE KAPANACAK’

Cuma günü öğleden sonra trafiğe kapatacağız. Cuma günü iftar programımız var. Herkesi davet ediyorum. Barış heykelimiz vardı, onu oradan aldık. Trafik rahatlayacak. Okullar kapanınca daha sık hale getireceğiz. Mithatpaşa tüneli açılmadan insanların Gazipaşa’yı trafiğe kapatmayı alıştırmak istiyoruz. Haziran ayının ikinci haftasından sonra valilik önüne kadar kapanacak.

‘ESNAFIMIZLA GÖRÜŞECEĞİZ’

Biz yıkmaya değil yapmaya geldik. Fevkani köprüsü altında evine ekmek getiren dostlarımız var, onlarla beraber karar vereceğiz. Köprü altı esnafı ile beraber karar vereceğiz. İlerleyen günlerde bir araya gelip konuşacağız.

‘KARAELMAS PARK HAYATA GEÇECEK’

Lavuar alanımız olmazsa olmazımız. Güzel projemiz var. Karaelmas park adı vereceğimiz proje üzerinde duruyoruz. Valimizle istişare halindeyiz. Projemiz için iddialıyız.Festival çalışması sürüyor. Zonguldak festival istiyor. Güzel bir festival olacak.”

ORTAK HAYVAN BARINAĞI YAPILACAK
Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan Kilimli Zonguldak Kozlu Belediyeleri işbirliğinde orman arazileri kiralanacak bir geniş bir alanda ortak hayvan barınağı yapacaklarını ve sokak hayvanlarına gerekli önemin göstereceklerini ifade etti.
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevim ARSLAN
Sevim ARSLAN - 3 ay Önce

Terakki mahallesi Gazi sokakdaki ......Çıkmaz sokak yapılmalı 30 sene olmuş.....Yılan hikayesine dönen patika yolumuza lütfen bir el atın .....Evimi bebek gibi at sırtında malzeme tasittirarak bu devirde yaptırdım .....Mamafih yolum yok ......Bir Çare...... Lütfen....Saygılar .......

banner43

banner30

banner34

banner44

banner114

banner94

banner261

banner222

banner31