Başkandan 'Su' açıklaması

Başkandan 'Su' açıklaması

 Zonguldak kent merkezi başta olmak üzere Ulutan barajından beslenen bazı ilçe ve beldelere sabah saat 10.00'dan bu yana su verilmiyor. Yapılan açıklamada  Baraj bölgesinde meydana gelen elektrik arızası nedeni ile su başlamadığı ifâde edildi. Saatlerdir susuz kalan vatandaşlar maduriyetlerin   sosyal medya aracılığı ile duyurmaya çalışırken bilgi almak ve ihbarda bulunmak isteyen Zonguldak Belediyesinin telefonları kilitledi.
Tepkiler üzerine bir açıklama yapan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, su kesintisinin Enerji SA'nın baraj beldesine elektrik vermemesinden kaynaklandığını belirterek şu bilgilere yer verdi. "

 Kıymetli hemşehrilerim, ne yazık ki bugün sabah 10 sularında enerji hattında meydana gelen arıza sebebiyle elektrik kesintisi ve buna bağlı olarak da su kesintisi yaşandı. Arıza giderilip elektrik verildikten kısa bir süre sonra tekrar meydana gelen arıza sebebiyle halen merkez ilçe ve diğer ilçelerimizin belli kesimlerine elektrik verilemiyor. Enerjisa  ekipleri saatlerdir uğraşıyor, bizler de yakınen süreci takip ediyoruz. Elektrik kesintisi sebebiyle Metropolitan Belediyeler Birliği olarak barajımızdan suyu sisteme veremiyoruz.Her  ne kadar belediyemiz ile ilgili bir eksiklik olmasa da halen süren sıkıntıdan sebep özür diliyoruz. İnşallah Enerjisa ekipleri en kısa sürede arızayı giderirler , bizler de suyu sizlerin kullanımına veririz. Sabrınız için teşekkür ederim, kalın sağlıcakla."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kozlulu
Kozlulu - 1 ay Önce

Elektrik parasını verememislerdir.

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114