Bayram ziyaretleri ve toplu Bayramlaşma yapılmayacak

Bayram ziyaretleri ve toplu Bayramlaşma yapılmayacak

Zonguldak'iın Devrek İlçesinde pandemi riskine karşı Düğünlerde ve Kurban Bayramında uygulanacak tedbirler belli oldu.
 Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Sosyal paylaşın hesabından yaptığı açıklamada SG bilgilere yer verdi "
Kıymetli Devrekliler, İçişleri Bakanlığımızca yayımlanan genelge gereği Zonguldak Valiliğimizce yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda köy ve mahalle düğünleri hakkında aşağıdaki şekilde kararlar alınmıştır:

1- Düğünlerde uyulması gereken mevcut pandemi tedbirlerine ek olarak köy ve mahalle içlerinde yapılacak düğünler eğer Gündüz Düğünü ise 13-17 saatleri arasında 4 saat olarak sınırlandırılmıştır.

2- Eğer akşam düğünü yapılacaksa düğün saatleri 19-23 olarak sınırlandırılmıştır.

3- Düğünler için belirtilen 4 saat haricinde ayrıca, kına, eğlence, yemek vs. etkinlikleri için farklı organizasyonlara izin verilmeyecek olup bahsi geçen bütün faaliyetler pandemi tedbirlerine uygun olarak bu 4 saat içerisinde yapılabilecektir. 

4- Düğün sahiplerinin hem gündüz hem akşam düğünü yapması söz konusu olmayıp iki seçenekten yalnız birini seçerek düğünlerini yapacaklardır.

5- Düğün sahipleri önceden belirlenen zaman çerçevesinde idari makamlara düğünle ilgili bilgileri içeren izin dilekçelerini verecekler buna göre düğünün başlangıcından bitimine kadar mahallinde kolluk kuvveti bulunacaktır.

EK OLARAK KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ kapsamında;

1- Kurban kesimi için belirlenen yerler dışında kesinlikle toplu kurban kesimi yapılmayacaktır.

2- Kurban Bayramında evlerde toplanma, birlikte pişirip yeme, gidiş gelişler bu bayramda yapılmayacak, toplu bayramlaşma programları olmayacaktır. 

Siz değerli hemşehrilerimizin alınan kararlara uygun hareket etmesi hem kendi sağlığınız hem de çevrenizdeki insanların hayatını riske atmamak için büyük önem taşımaktadır. Maalesef ilçe olarak vaka sayılarımız artmaya devam etmektedir. Lütfen çok dikkatli olalım.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2020, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir Yücel Özyurt köyü sakinlerinden
Bekir Yücel Özyurt köyü sakinlerinden - 1 hafta Önce

Sayın Kaymakam beyim yaptığınız açıklamalar için çok çok teşekkür ederim sağlığımız için önemli açıklamalarda bulunmanız bizleri sevindirmiştir. Şahsım adına Teşekkür ederim.

banner43

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner114