BEKTAŞ’IN ‘’10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ’’ MESAJI

BEKTAŞ’IN ‘’10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ’’ MESAJI

VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ’IN ‘’10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ’’ MESAJI

  Vali Erdoğan Bektaş, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" ile ilgili şunları dile getirdi:

"Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde milletçe sevgi ve saygıyla anıyoruz.

ATATÜRK; işgal altında kalmış yurdumuzda her türlü imkânsızlık ve yokluğa rağmen kahraman milletimizle birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak aziz milletimizin kötüye giden yazgısını ve tarihin akışını değiştiren, bizlere büyük bir devlet ve cumhuriyet armağan eden, yaşadığı çağa damgasını vuran, büyük bir komutan ve devlet adamıdır.

Büyük ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 80.yılında bizlere düşen görev, büyük fedakarlıklarla kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini çok çalışarak, birlik ve beraberlik içerisinde korumak, kollamak ve yükseltmek, hatırası, eserleri ve ideallerine sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, yaşamı, fikirleri ve tarihe mal olmuş başarılarıyla tüm dünyanın takdir ve saygısını kazanan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, yakın silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi  saygı  ve şükranla anıyoruz."Dedi.

(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 16:50
YORUM EKLE

banner43

banner30

banner34

banner44

banner114

banner94

banner261

banner222

banner31