BELEDİYE MECLİSİ'NDE KARAR ALINDI! SUYA ZAM GELDİ

BELEDİYE MECLİSİ'NDE KARAR ALINDI! SUYA ZAM GELDİ

MECLİSTE SU ZAMMI TARTIŞMASI

Belediye gelir tarifesinde su fiyat güncellemesi içeren madde üzerinde tartışma yaşandı.

TURGUT AYDIN: SUDA İNDİRİM BEKLERKEN BİNDİRİM GELDİ

CHP Meclis Üyesi Turgut Aydın su zammını eleştirerek, "İnsani kullanım yok. Zam yüzde 23'e tekabül ediyor.İndirim beklerken bindirim olmuş. Aynı kalsın bari.

Bartın , Karabük, Bolu, Düzce belediyeleri arasında AK Parti suya zam şampiyonu oldu.

Su maliyeti azaltılsın. Kayıp kaçak düşürülsün. Hiç zam yapılmasın"dedi.

ATINÇ KAYINOVA: SUYA %30 ZAM YAPILDI

Atınç Kayınova'da, "Suya yüzde 30 zam yaptınız. Esnafa yüzde 35 ek yük getirdiniz. Katı atıkta da zam yaptınız. Zonguldak merkez gülmekten çok fazla katkı alıyor. Suyun fiyatı mı düşeceğiz zaman %30 zam yaptınız.Bir sonraki mecliste ya siz ya da biz suya zammı iptal edelim teklifini getireceğiz. Her haneye ortalama yüzde yirmi zam" dedi.

MURAT UZUN: MÜMKÜN OLAN EN AZ ŞEKİLDE FİYAT GÜNCELLEMESİ YAPTIK

AK Parti Meclis ve Plan Bütçe Komisyonu üyesi Murat Uzun'da, "İndirim zaten yapmıştık. Artan maliyetler nedeniyle en az seviyede  bir güncelleme yaptık. Vatandaş mağdur olmayacak şekilde fiyat güncellemesi yapıldı. Sizin  dediğiniz gibi %30 diye bir zam söz konusu değildir"diyerek tepki gösterdi.

SELİM ALAN: ENFLASYON ORANINDA %12 FİYAT GÜNCELLEMESİ YAPTIK

MALİYETİNİ AZALTMAK İÇİN BARAJDA ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, eleştirilere cevap vererek, "Biz barajda kayıp kaçağın bu kadar çok olduğunu bilmiyorduk. Kayıp kaçağı önledikten sonra Zonguldak'taki su fiyatlarını en ucuz seviyelere çekeceğiz. Suyun maliyetini azaltmak için Elektrik üreteceğiz maliyeti düşürmek için. Yüzde 12 zam yaptık, enflasyon oranında.

Suya geldiğimiz zaman indirim yapmıştık. Barajda maliyetler arttı. Vatandaşlarımızın bizi anlayışla karşılayacağına inanıyoruz. Barajdaki kayıp kaçağı önüne geçip suistimal. Zonguldak olarak en ucuz suyu içeceğiz. Bunun için çaba içerisindeyiz"dedi.

HABER:ERCAN DEMİR

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ak parti li
Ak parti li - 2 hafta Önce

Ömer selim alan tabi suya zam yapar. O kozlu da oturuyor. Yemiş 19 mahalle halkını. Onun su faturası kozlu belediyesine yatıyor.... YAZIK

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114