“Biz kendi ayağımızla oraya gittik dersimizi aldık”

“Biz kendi ayağımızla oraya gittik dersimizi aldık”

İl Genel Meclis Üyesi Nebahattin Yılmaz; Kozlu'da dün Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi için yapılan proje toplantısındaki kendilerine karşı davranışların yanlış olduğunu söyledi.
İl Genel Meclisi toplantısında gündem dışı söz alan CHP’li Meclis üyesi Nebahattin Yılmaz; Kozlu'da dün Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi için yapılan proje toplantısındaki davranışların yanlış olduğunu belirterek tepki gösterdi.
Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, ve  Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın proje sunumu yaparken il Genel Meclis üyelerine kötü üslup kullandığını belirten  İl Genel Meclis Üyesi Nebahattin Yılmaz, "Güzel bir proje hazırlanmış renkler şekiller birbirine uyumlu çok güzeldi. Umarım böyle güzel bir proje kazandırabiliriz. Buna bir sözümüz yok, İtirazımız da yok sunumu yapanların meclis üyelerimize karşı konuşma şekilleri ve hitapları gerçekten hoş olmadı. Özel olarak ise bizim CHP’li meclis üyemize karşı davranışlar affedilemeyecek durumdadır. Elinde gösterdi 270 imzalı dosyayı çıkardığında ciddiye alınmadı, bu bizi ve kurumumuzu üzdü. Bize sorularınız varsa sorabilirsiniz dediler, ben kapasitesini sordum ancak cevap veremediler. Biz kırsalda yaşayan insanların hakkını savunmak zorundayız. Kimse kalkıp ta bizim hayvan sevgimizi sorgulamasın ben evimdeki yemeği sokaktaki kedilerle paylaşıyorum. Biz kendi ayağımızla oraya gittik dersimizi aldık. Onların karşısında il Genel Meclisi var belediye meclisi değil. Bu meclis onların aldığı oylardan kat kat fazla oyla göreve geldik. Sayın başkanımızın bizi orada savunması gerekiyordu. Yap sonra özür dile öyle bir şey olmaz bir daha bu olaylarla karşılaşmamak için gerekli konuların yapılması gerekiyor.  Ben bu gece uyku uyuyamadım.  Biz çocuk değiliz, cahil desek cahil değiller, hepside üniversite mezunu, mühendis ve doktor olmuşlar.” şeklinde konuştu. 

KARAVELİ: TAKINILAN TUTUM YANLIŞTI VE ONU BENDE KABUL EDİYORUM AMA ÖJZÜR DE DİLENDİ
Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli'de, Nebahatitn Yılmaz'ın eleştirisine yanıt v ererek, "Sonuçta vekillerimiz emek sarf etmişler başkanlarımızla beraber gitmişler bizim bölgemize yatırım alabilmek için ilgili bakanlıktan veya müdürlükten yaklaşık olarak 3-4 milyona yakın ödenek çıkartmışlar Tabii ki orada özür dilendi eyvallah Ama takınılan tutum yanlıştır onu ben de kabul ediyorum sonradan özür dilendi gerekli açıklama ve gerekli düzeltmeler sonradan yapılacak" şeklinde konuştu.(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 16:39
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114