"Biz yüreği Zonguldak için atan insanlarız"

"Biz yüreği Zonguldak için atan insanlarız"

"Biz yüreği Zonguldak için atan insanlarız"

Zonguldak'a gelerek belediye başkanları, milletvekilleri, siyasi parti il başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile görüşen 67 liler Platformu'nun kurucusu İstanbul Balat Hastanesi Başhekimi Dr.Tunç, amaçlarını ve hedeflerini anlattı.
Kanal Z'de program yapan Nalan Dereli'nin sorularını cevaplandırarak önemli açıklamalarda bulunan Tunç Çelebi şunları söyledi:

ZONGULDAK'TAN HİÇ BİR ZAMAN KOPMADIK..
"Bu platformun kurulmasının amacı Covid-19 ile birlikte sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte Zonguldak "Ve Zonguldak" olarak anılmaya başlandı. Zonguldak bir ekleme gibi oldu.Bu bizi üzdü,ve ardından 67 platformununu oluşturduk 3500 kişiye ulaştık. Biz ne bir sermaye grubu, ne de  bir kapitalist falan değiliz. Biz yüreği Zonguldak için atan insanlarız. Hepiniz Zonguldaklıyız. Zonguldak'ta büyüdük. Ben hep arkadaşlarımı şunu söyledim. Çocukluğumuz Zonguldak'ta geçti. Zonguldak spor maçları ile büyüdük. Her ne kadar Zonguldak dışında da olsa inanın her sabah internetten ilk olarak Zonguldak haberlerini okuyor ardından ulusal haberlere bakıyoruz. Zonguldak televizyonunu izleyerek güne başlıyoruz.Zonguldak haberlerin dışında da olsak güne internetten Zonguldak gazetenin okuyarak Zonguldak televizyon izleyerek başlıyoruz. Zonguldak'tan hiçbir zaman kopmadık,"

APOLİTİK, SİYASET DIŞI BİR SİVİL OLUŞUMUZ
politika dışı, siyaset dışı bir sivil oluşum olduklarını belirten Tunç çelebi, "67 Platformu hiçbir partiye Mensup değildir. Biz Parti dışı bir oluşumuz. Hepimizin bir siyasi görüşü vardır doğrudur ama biz Zonguldak için Parti dışı bir oluşumla bir katalizör görevi, mekanizma kurarak Zonguldak'taki kutuplaşmayı bitirmek istiyoruz. Zonguldak'ın yeniden birleşmesi için bir araya geldik ve Çarşamba gününden itibaren çok sayıda belediye başkanımızı ziyaret ettik. 40'a yakın Sivil toplum kuruluşu temsilcisi de bir araya geldik toplantı yaptık ve gördük ki herkesin amacı daha yaşanılabilir daha mutlu bir Zonguldak.Ayrıca 4 siyasi parti il başkanımıza da bir araya geldik, milletvekillerimize bir araya geldik konuştuk. bunlardan çok güzel sözler aldık. Hepsi siyaseti bir kenara bıraktılar Zonguldak için bir araya geldiler.Toplantımız bizim çok verimli geçti" dedi.

ZONGULDAKLI BÜROKRATLARIN ENVANTERİNİ ÇIKARDIK
67liler platformu olarak zonguldaklı bürokratların envanterini çıkardıklarını belirten tunç Çelebi sözlerine şu şekilde devam etti:
"Bir Zonguldak için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bizim Platformu uzun 3 ayağı var 
-Bir siyasi etki yapacak ayak tüm belediye başkanlarımız siyasi parti il başkanları milletvekillerimiz 
-Bürokratik ayağı var bürokratik ayakta Zonguldaklı bürokratların envanterini çıkardık.
-Bir de bunun sivil ayağı var.
Bakın Biz kesinlikle dernek değiliz. Biz tamamen sivil bir platformumuz. ilkeleri olan bir platformmuz nedir. Apolitiğiz, yani politika dışıyız, siyaset dışıyız. Hepimizin ortak amacı Zonguldak için ne yapabiliriz. Çünkü görünen o ki Zonguldak'ta en büyük engel bu politik ayrışma o parti, bu parti, şu Parti, hepimizin bir araya gelmesini o kadar küçük ki nüanslar engelliyor ki biz bu engelleri aşmalıyız artık. Bu bizim görevimiz Zonguldak'ta yaşayan herkesin görevidir."

ZONGULDAK BUGÜNKÜ EKONOMİK DURUMUNDA DAHİ DEVLETE 2 VERİYOR 1 ALIYOR, BAKIN ZONGULDAK' 81 İL ARASINDA VERGİDE 13.SIRADA..

Zonguldak'ın bugünkü ekonomik yapısında bile 81 il arasında vergide 13.sırada olduğunu belirten tunç Çelebi, sözlerine şu şekilde devam etti:
"Zonguldak bugünkü ekonomik durumunda dahi devlete 2 veriyor 1 alıyor, Bakın Zonguldak' 81 il arasında vergide 13.sıradadır. Ama Zonguldak yeter'i kadar hizmet alamıyor. Her gün -400 metre Bu ülkenin artı değeri için yerin dibine giren insanın hakkı ödenmez mi kesinlikle ödenmeli. Bu bizim Vefa borcumuz bunu hepimiz yerine getirmeliyiz. Bizim amacımız Zonguldak'ta gündeme taşımak Zonguldak'ı ülkemizin ilk gündemi haline getirmek. Pandemi dibe vurduk ama sıçramalıyız. Hepimizin ortak amacı Zonguldaklı daha yaşanılabilir kılmak"

HEDEFİMİZ ZONGULDAK'I DAHA YAŞANILABİLİR KILMAK
Hedeflerin Zonguldak'ı daha yaşanılabilir kılmak olduğunu belirten tunç çelebi, "Bakın Dünyanın en iyi kestanesi Zonguldak'ta üretilir. Ereğli Osmanlı çileği için bugün yabancılar parfüm yapmak için aromasının peşinde.
Siyasetten daha çok sivil oluşumların etkisi her zaman çok daha fazladır ve bizim Platform olarak amacımızda sivil bir oluşum olarak Zonguldak daha yaşanabilir kılmak.Korona öncesi ve sonrası tarih yazılacak ve bu yazılan tarihte de korona sonrası 67'ler platformu olarak yer bulabilirsek ne mutlu bize" dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)


Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 12:43
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114