‘Bizim siyasi amaçlı bir tavrımız yoktur’

‘Bizim siyasi amaçlı bir tavrımız yoktur’

Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanı Hakan Yeşil, “Dün itibariyle de şiddetli baş ağrısıya kendimden şüphelendim. Sayın Cumhuriyet Halk Partisi Ünal Demirtaş’ı da arayarak kendisine durumu izah ettim”dedi.

Zonguldak’ta yerel bir gazete çıkan habere göre Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanı Hakan Yeşil’in Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programına katılmayarak makamında oturduğu öne sürülmüştü.

Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanı Hakan Yeşil, bugün makamında basın açıklaması yaparak, çıkan haberlerin yalan olduğunu ve korona virüs testi yaptırdığı için programa katılmadığını dile getirdi.

Başkan Yeşil açıklamasında şu ifadelere yer verdi

‘Çıkan haberlerin aslı yoktur. Rahatsız olduğum doğrudur. Ben bu hafta içi mecliste Ankara’da bakanlıklardaydım. Ak Parti Milletvekili Ahmet Çolakoğlu’nun testi pozitif çıktı. Bende mecliste Ahmet bey birer bir görüştüm. Dün itibariyle de şiddetli baş ağrısıya kendimden şüphelendim. Sayın Cumhuriyet Halk Partisi Ünal Demirtaş’ı da arayarak kendisine durumu izah ettim. Ben önlem amaçlı programa katılmadım. Bizim siyasi amaçlı kesinlikle bir tavrımız yoktur. Her siyasi partiye eşit mesafede yaklaşmışızdır. En iyi şekilde ağırlamışızdır. Katılımlarımızı da sağlamışızdır. Dün itibariyle ben katılmadım ama sendika da teşkilatımız tamamı programa katıldı.  Bizim hiç bir siyasi partiler ne yakınlığımız ne de uzaklığımız vardır. Her zaman sendika olarak duruşumuz ortadır. Bizim işimiz sendikacılık siyaset değil. Her gelen siyasi parti temsilcilerini en iyi şekilde ağırlamışızdır”diye konuştu.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 17:11
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner314

banner303

banner313

banner94

banner31

banner299

banner319

banner320

banner266