Çataklı “Ramazan ayı denetimlerimiz devam ediyor”

Çataklı “Ramazan ayı denetimlerimiz devam ediyor”

Çataklı “Ramazan ayı denetimlerimiz devam ediyor”

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, vatandaşlara karşılaştıkları olumsuz bir durumda Alo 174 Gıda hattını aramaları çağrısında bulundu. Ramazan ayı denetimlerini sıklaştırdıklarını ve halkın sağlığının her şeyden önce geldiğini kaydetti.

Ramazan ayı denetimleri konusunda bilgi veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı şunları söyledi: “Zaten sürekli denetim vize yapmakla birlikte bir hafta öncesinden Ramazan ayı ile ilgili denetimlerimizi arttırdık. 45 merkezden, büyük marketlerden ve kasaplardan numune alarak da ilgili laboratuara gönderdik. Yani burada bizim halkımızın sağlıklı et yemesi bizim görevimizdir. Bunun yanında tüm fırınların denetimlerini yapıyoruz.

200 fırıncımıza hijyen eğitimi vermiştik ve şu anda bütün Gıda Denetim araçlarımızla birlikte il genelinde gıda denetimlerine devam ediyoruz. Fırınlar, pastaneler toplu tüketim yerleri ve üretim yerleri hepsi yoğun olarak denetlenmektedir. Bizim gözümüzden kaçan bir şey olursa halkımıza Alo 174 gıda hattımızı tekrar hatırlatmak istiyoruz. Olumsuz durumlarda Alo Gıda 174 hattımız arandığında bizde müdahalede bulunuyoruz. Her ne olursa olsun muhakkak bizlerin bilgilendirilmesi gerekiyor. Denetimlerimizi elemanlarımızla birlikte tüm Zonguldak halkı beraber yapmak istiyoruz. Biz ancak o zaman başarılı olabiliriz. Yoksa bizim her markete, her üretim yerine bir eleman dikme şansımız, böyle bir şey izle zaten mümkün değil. Ama her vatandaşımızın aynı zamanda gıda denetçisi olması hususunda bir talebimiz vardır. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için hepimizin ona ihtiyacı var”

(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner31