CHP'li meclis üyeleri açıkladı... Bu kadar uzamamalıydı!..

CHP’li meclis üyeleri açıkladı... Bu kadar uzamamalıydı!..

CHP'li meclis üyeleri açıkladı... Bu kadar uzamamalıydı!..

Zonguldak Belediye Meclis üyesi Gökhan Demir ve Lale karakulak, Belediye Meclis toplantısında gündemin 15. maddesinde yer alan belediye sınırları dahilinde kalan yapılara ilişkin tente, sundurma, zemin terası açılır kapanır sistemler hakkında usul ve esaslara yönelik önergenin gündemden çıkartılmasını isteyen AK Partili Belediye Meclis üyelerinin itirazlarına tepki gösterdiler.

DEMİR: BU KONUNUN BU KADAR UZAYACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞTİK

Demir ve karakulak, 15. Maddenin arapsaçına döndüğünü belirterek şunları söylediler: “Ben bir esnaf olarak işletmecilerin çarklarına en hızlı döndürmesi gerektiğine inanıyorum. Hepimiz ticaret yapmaya çalışıyoruz. Ülkenin hali ve ekonominin durumu bellidir. Biz Zonguldak belediyesi olarak tabii ki destek vermeye çalışıyorduk ama bu konunun bu kadar uzayacağını düşünmemiştik. Bu sürecin daha hızlandırılması gerektiğine inanıyorum. Önümüzde daha farklı örnekler vardır. Mesela İstanbul’da Beşiktaş Belediyesi’dir. Biz Beşiktaş Belediyesi’ne gittiğimiz zaman Danıştay’dan kararın çıktığını ve kış bahçelerinin yapılabileceğini bu sebeple esnafın arkasında durabileceğimizi belirttiler. Şimdi kendi komisyonunu bir komisyon başkanımıza bakıyoruz, konuyu uzattıkça uzatıyorlar. Bu konuda art niyet olduğuna inanmak istemiyorum ama zaten inansaydım daha farklı konuşurdum. Çünkü biz esnafız ve esnafın yanında olmamız gerekiyor. Bizim belediye olarak görevimiz esnafın yanında olmaktır. Esnafımız yarın kar ve yağmur yağdığında hiçbir şekilde iş yapamaz hale gelecektir. Alışveriş merkezindeki dükkanların hali bellidir. Alışveriş merkezi yönetiminin de bu esnafın yanında olduğuna inanmıyorum. AK Parti bugün gündem maddelerini onayladı ancak konu 15. maddeye gelince bu maddeyi reddettiler. Bunun sebebi nedir? Arada bir telefon mu aldılar ya da talimat mı geldi orasını bilemiyorum. Baştan 17 maddelik gündemi reddetmeleri gerekiyordu. Bu maddeler daha önceden ellerine ulaşıyor bu maddede neler olduğunu bilmiyor muydunuz. Ben bu alınan kararı çok doğru bulmuyorum. AK Parti’nin yaptığı çok hoş bir davranış değildir. Bizim arkadaşlarımızın AK Parti’ye göre daha dik durmaları gerekiyordu. İmar müdürümüzün de bu konuyu daha iyi araştırması gerekiyor.”

KARAKULAK: DIŞARIDA RAHATÇA OTURAMAYACAKMIYIZ?

CHP’li Meclis katip üyesi Lüle karakulak’ta, aynı şekilde kış bahçelerine gerek olduğunu, insanların dışarıda dinlenip rahat edebileceği ortamlara ihtiyaç olduğunu kaydetti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31