"Çocuklar doğru dini eğitimi devletin denetimi altında bulunan kurumlardan almalı"

"Çocuklar doğru dini eğitimi devletin denetimi altında bulunan kurumlardan almalı"

"Çocuklar doğru dini eğitimi devletin denetimi altında bulunan kurumlardan almalı"

 Tahir Erçin kutlanacak olan 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda yapacakları etkinlikler hakkında bilgiler verdi ve ayrıca dini eğitim konusunda velilere önemli mesajlar verdi.

HAFIZLIK EĞİTİMİNİ TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR VE TAKDİR BELGESİ TAKDİM EDİLECEK
Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin konuşmasında, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftasında hafızlık eğitimini tamamlayan kız öğrencilere takdir ve teşekkür belgelerini verileceğini belirterek şunları söyledi:
"Önümüzdeki Perşembe günü 1 Ekim'de Diyanet İşleri Başkanlığımızın her yıl olağan olarak rutin olarak kutlanmış olduğu 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftamız var, Bende bu haftamızla alakalı sohbet etmek hem de müftülüğümüz dün hafta boyunca yapacağı etkinlikler hakkında bilgilendirmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdim. Özellikle İl müftümüz sayın Aşır Duygun beyefendi Çaycuma'da olduğu için gelemedi, kendisinin selamını iletiyoruz.İnşallah bir sonraki ziyaretinizde sayın müftümüz ile beraber ziyaret etmek isteriz tabii ki. 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda camilerimizde düzenleyeceğimiz etkinliklerin ötesinde biz bu hafta içerisinde kurumumuzda çalışıp da emekli olmuş din görevlilerimize birer plaket takdim etmek istiyoruz. Kur'an kurslarımızda 2-3 yıl gibi bir süre zarfında hafızlık eğitimini tamamlayan kız çocuklarımıza başkanlığımız tarafından onlara takdir ve teşekkür belgesi sayın valimiz tarafından kendilerine takdim edilecek."

DİN GÖREVLİLERİNE YÖNELİK TELEKONFERANSLAR YAPACAĞIZ
Din görevlilerine yönelik olarak telekonferanslar verileceğini ifade eden Erçin, "Yine din görevlilerimize yönelik malum bu süreçte Covid-19 dan dolayı konferanslar yapamıyoruz ama telekonferans yöntemleri ile gerek din görevlilerimize gerek Kur'an kursu öğretmenlerimize ve gerek halkımıza dönük sosyal medya hesaplarımızdan programlarımız bu hafta içerisinde olacak." şeklinde konuştu.

SAPIK ŞEYHLER VE CEMAAT LİDERLERİ UYARISI
Son günlerde ortaya çıkan sapık şeyhler ve cemaat liderleri konusunda gazetecilerin sorusunu cevaplayan Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin şunları söyledi:
"Malumunuz Diyanet İşleri Başkanlığımızın kuruluş amaç ve gerekçeleri halkımıza Kur-an'ın ve onun tebliğ olan hazreti peygamberimizin mesajlarını doğru bir şekilde aktarmak gibi bir görevimiz var. Biz bunları camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda ve bunun dışında sosyal mecralarda aktarmaya halkımıza bu doğru bilgiye ulaştırmaya gayret ediyoruz.  Bizler Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bu iki kaynağın ekseninde bu iki kaynaktan bilgileri almak suretiyle halkımıza bu doğru bilgiyi ulaştırmak gayreti içerisindeyiz.Bu sahte şeyhler sorunu sadece ülkemizle alakalı bir durum değil aslında, farklı ülkelerde de zaman zaman ortaya çıkıyor. Malumunuz Kur'an kursları devletin denetimi altındadır. Hiçbir birimimiz denetimden uzak değildir."

ÇOCUKLAR DOĞRU DİNİ EĞİTİMİ DEVLETİN DENETİMİ ALTINDA BULUNAN KURUMLARDAN ALMALI
Kendisini Bitlis'te ilçe nüfus olarak göreve başladığını ve o dönemde hendek olaylarının meydana geldiğini ifade eden il Müftü Yardımcısı Tahir Erçin, çocukların doğru dini eğitimi devletin denetimi altında bulunan kurumlar çatısı altında alması gerektiğini belirterek şunları ifade etti:
"Bitlis'te malum terör örgütü ve yandaşlarının hendek kazma faaliyeti olmuştu. Sabah müftülükten arandığımda bana dediler ki görevlerden bir tanesi Hendek kazmak sünnettir demiş.  Hendek kazmanın sünnet olduğuna dair nereden vurgu yapmış, peygamber efendimiz Hendek Savaşı'nda Hendek kazıldığını ve müşriklerden şehri koruduğunu söylemiş. 
Hepimizin evladı var, hepimizin yavrusu var, onların doğru bir dini terbiye ile yetişmeleri için her anne-baba elinden gelen gayreti gösteriyor.Diyanet işleri Başkanalğı olarak bu vazifeyi yürütürken maalesef bu tarz yanlış ki en yakın örnek FETÖ örneğidir, bunun gibi insanlara farklı görünüp arka planda farklı amaçlar ve gayeler gidenler var. Bunların denetlenmesi elbette ki devletimiz tarafından yapılmaktadır yapılacaktır da, 
Ama bizim bundan önce asli görevimiz aslında şu vatandaşımıza evlatlarını bu tür yapılardan uzak tutmaları, doğru bilgiyi denetlenebilir kurumların, devlete hesabını veren kurumların çatısı altında almaları yönünde gayret gösteriyoruz."
(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114