Cumhurbaşkanımızdan mektup var

Cumhurbaşkanımızdan mektup var

Cumhurbaşkanımızdan mektup var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mektupla kutlama mesajı gönderdi.

Vatandaşların adreslerine gönderdiği ve ''Değerli Kardeşim'' şeklinde başlayan mektupla bayramı kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında devletin tüm imkanlarının vatandaşlarımız için seferber edildiğini ve devlet-millet işbirliği ile başarılı bir sınav verildiğini vurgulayarak ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'' anlayışı ile Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşlarını yanlız bırakmadığını ifade etti. 

Bu süreçte fedakarlıkla görev yapan tüm kamu ve özel sektör personeline teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdopan, vatandaşlara gönderdiği Ramazan Bayramı kutlama mesajında şunları söyledi:

''Değerli kardeşlerim,

Mübarek Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum.

Gönül, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi.

Fakat tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle, bu bayramı her birimiz evimizde geçirmek durumundayız.

Bu salgın sürecinde insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz.

Allah’a şükür, devleti ve milletiyle ülkemiz bu sınavı çok iyi veriyor.

Ekonomiden sosyal hayata birçok alan, salgınla mücadele kapsamında uygulamaya konulan tedbirlerden ciddi şekilde etkilendi.

Mart ve Nisan aylarımız sıkıntılı geçerken, Mayıs ayında yavaş yavaş, diğer ülkelerle birlikte normalleşme adımlarını atmaya başladık.

Hep birlikte dikkatli davranır, kurallara uyar, maske-mesafe-temizlik hassasiyetine riayet edersek, Allah’ın izniyle, bu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır.

Salgın döneminde ülkelerin çoğu içe kapanıp ellerindeki sınırlı imkânlara sıkı sıkıya sarıldılar.

Türkiye olarak biz, kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın ötesinde, pek çok dost ve kardeş halka da yardımda bulunduk.

Küresel dayanışmanın bolca sözünün edilip fiiliyata dönüştürülmediği bir dünyada, millet olarak insanlığımızı gösterdik.

Salgın sürecinde özverili bir şekilde görev yapan, sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm kamu ve özel sektör personeline, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

Alınan tedbirler sebebiyle hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması, zorluğa, yokluğa, yoksulluğa düşmemesi için devletimizin tüm kaynaklarını harekete geçirdik.

Sosyal Koruma Kalkanı programlarıyla, hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, hem de istihdamdaki kayıptan dolayı sıkıntıya düşen çalışanlarımıza destek sağladık.

Bu kapsamda, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla, yaklaşık 10 milyon vatandaşımıza 12 milyar lirayı bulan karşılıksız kaynak aktardık.

Vergi, pirim, taksit ertelemeleri ve finans kolaylıkları gibi desteklerle, salgın sürecinde devletimizin tüm imkanlarını milletimizin emrine sunduk.

Milletimize, her zaman olduğu gibi, bu sıkıntılı günlerde de en güzel şekilde hizmet etmenin, hizmet götürmenin çabası içinde olduk.

İnşallah salgın sonrası siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılanacak dünyada, Türkiye’nin gücünü, zenginliğini, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız.

Geleceğe ümit ve güvenle baktığımız bu güzel bayram gününde, yanında olamadığınız sevdiklerinize iletişim araçlarıyla da olsa ulaşacağınıza ve bu mutluluğu paylaşacağınıza inanıyorum.

Rabbim’den hepimizi bir sonraki Ramazan ayına sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyorum.

Bir kez daha Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum.

Kalın sağlıcakla…''

(Haber - Erhan Çakmak)

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 16:25
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286