''Devlet olarak engellilerimizin her zaman yanındayız"

''Devlet olarak engellilerimizin her zaman yanındayız"

''Devlet olarak engellilerimizin her zaman yanındayız"

Vali Mustafa Tutulmaz, pandemi sebebiyle ara verdiği sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte startı verdi.
Vali Mustafa Tutulmaz, ilk olarak Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi'ni ziyaret etti.
Ziyarette Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin,  Dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şirin, yeni dernek binasına taşındıklarını ve bunun mutluluğu içerisinde olduklarını ifade ederek  erişebilirlik konusunda toplumda bilincin daha da artmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Vali Mustafa Tutulmaz'da yaptığı konuşmada, "Pandemi sebebiyle ziyaretlere ara vermiştik. Normalleşme süreci ile birlikte  iade-i ziyaretlere başladık. Devlet olarak biz her zaman engellilerimizin yanındayız. Devletimiz engelililere sosyal ve ekonomik anlamda haklar verdi. Engellilerimizin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye devam edeceğiz."dedi.


Vali Mustafa Tutulmaz, konuşmasında şunları  söyledi: “İnsanlarımız eğitimle, sosyal yardımlarla, toplumun içerisinde kalmaya devam ediyorlar. Toplum olarak biz de bunu istiyoruz.Ancak beyinde ve zihniyette engel var ise orada sıkıntı oluyor. Derneğimizi tebrik ediyorum, örnek olacak bir şekilde çalışıyorlar.Sıkıntıları olduğu takdirde engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız.Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğümüz engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarıyla yakından ilgileniyor."
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 16:45
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114