DEVREK BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE KAYNAŞMA KAHVALTISI...

DEVREK BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE KAYNAŞMA KAHVALTISI...

DEVREK BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE KAYNAŞMA KAHVALTISI...

Devrek Belediyesi tarafından Devrek Meslek Yüksekokulu ( DMYO)’nda eğitim gören öğrencilere yönelik tanışma ve kaynaşma kahvaltısı düzenlendi.

         Devrek Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen kahvaltı etkinliğine Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Çufalı, Devrek Kaymakamı Tolga Polat, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, AK Parti Devrek İlçe Başkanı Serdar Kelebek, Devrek İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Koparan, Devrek TSO Başkanı Haldun Hacukaloğlu, Devrek Esnaf Odası Başkanı İsmet Akdemir, DMYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ferdi Kesikoğlu, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Devrek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş, DMYO Dernek Başkanı Ahmet Akdemir, öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

KESİKOĞLU: “TÜM ÇABAMIZ ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN”

  Kahvaltı etkinliğinde bir konuşma yapan Devrek Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu ise;

        “Devrek Kampüsünde Uygulamalı Bilimler ile birlikte 10 bölüm ve 13 programla eğitim hizmetine devam etmekteyiz. 2500 civarında kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır ve aktif olarak öğrenimine devam eden öğrenci sayımız ise 1700 civarındadır. Genç, dinamik ve başarılı akademik kadromuzla bilimsel, kültürel ve sosyal anlamda farkındalık yaratarak öğrencilerimizin ilerlemeleri ve gelişmeleri için çaba sarf ediyoruz. Bu noktada Devrek Belediyesi’nin, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Semerci’nin desteği çok önemli ve hiçbir desteği de bizlerden esirgemiyorlar. Bu kahvaltı organizasyonunda da katkıları olan Devrek Belediyemize ve emeği olan herkese tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN SEMERCİ, “SEVGİLİ GENÇLERİMİZİN ÖĞRENİM SÜRELERİNİN SONUNDA İYİ ANILARLA BURADAN AYRILMALARI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

             Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Semerci, “ Bu tür etkinliklerin amacı birbirimizi yakinen tanımak, kaynaşmayı sağlamaktır. Aramıza bu yıl yeni katılan öğrenciler var, öncekiler var. Burada Devrek’te iyi hoş günler geçirmeniz, öğrenim süresinin sonunda iyi anılarla ayrılmanız bizler için çok önemli. Yüksekokulumuz da gelişim içerisinde. 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile Adalet Meslek Yüksekokulumuz da var. Burada bu yerleşkede gerekli yatırımların yapılmasını Sayın Rektörümüzden bekliyoruz. Devrekliler olarak da bizler üzerimize düşen görevi yapacağız. Dünya büyük bir değişim içinde ve herkes bir arayış içinde. Her türlü arayışın nitelikli insan ile olacağını biliyoruz. Nitelikli insan gücü her alanda kaliteyi getirir. Bu nedenle de eğitim kurumlarımıza çok büyük görevler düşmektedir.

           Değerli hocalarımız bu konuda fedakarlığı yapıyorlar. Sevgili gençlerimiz, eğitiminizin ne kadar önemli olduğunu kavramalısınız. İnsan yaşamı doğumundan ölümüne kadar baştan sona değişimlerle doludur. Değişim kaçınılmaz, gelişim ise tamamen sizin elinizdedir.  Çıtayı yüksek tutun ve her zaman kendinize yüksek hedefler koyunuz. Her şeyden önemlisi doğru ve dürüst olunuz. Allah her zaman doğru olanın yanındadır. Başarılı, sağlıklı ve mutlu bir öğretim yılı geçirmenizi diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.

BEÜ REKTÖRÜ MUSTAFA ÇUFALI, “ SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ BU GÜNLERİNİZİ, YILLARINIZI İYİ DEĞERLENDİRİN”

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ise yaptığı konuşmada;

        “Sevgili öğrencilerimiz iyi kötü burada 2,3 ya da 4 yıl geçireceksiniz. Ama buradan ayrıldıktan sonra burada güzel hatıralarınız, anılarınız olsun.  Ama asıl yapacağımız şey çok çalışmak. Yıllar çabuk geçer. Öğrenciler için geçmez gibi geliyor ama onlar için de geçiyor. O nedenle buradaki günlerinizi iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Ne kadar iyi değerlendirirseniz meslek hayatınızda da bu kadar başarılı olursunuz. İş imkanları da o kadar fazla olur. İyi değerlendirmek sadece dersler için değil, ders dışı her türlü faaliyetlerde sosyal faaliyetlerde dolu dolu yaşayın. Bu günlerinizi, yıllarınızı iyi değerlendirin. Biz bu konuda ne gerekiyorsa üniversite olarak elimizden geldiğince karşılamaya çalışacağız.  Aşçılık bölümünden başlayarak daha da büyük gelişmeler olacak. Önümüzdeki senede Adalet Meslek Yüksekokuluna öğrenci almaya çalışacağız. Erkek öğrencilerin yurt konusunda talepleri var. Umarım en kısa zamanda o da çözülür” dedi.   

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN SEMERCİ’YE YAKIN İLGİ...

         Kahvaltı programı öncesi ve sonrası öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Mustafa Semerci, öğrencilerin sorun ve isteklerini dinleyerek her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirtti.  Belediye Başkanı Mustafa Semerci'ye yakın ilgi gösteren öğrenciler de yüksekokula ve kendilerine gösterdiği yakın ilgi alakadan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

          (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31