DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENECEK

DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENECEK

12-13 EKİM TARİHLERİNDE DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENECEK

Ticaret Bakanlığı firmaları temel dış ticaret işlemleri, ihracatta sağlanan devlet destekleri ve potansiyel ihraç pazarları hakkında bilgilendirme amacıyla ülke genelinde” Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri” düzenliyor. 2020 yılı Mart ayına kadar yüz yüze olarak yerinde gerçekleştirilen Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri organizasyonları COVİD-19 salgını nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde online olarak devam ediyor.

Bu kapsamda; Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) koordinasyonunda İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliği eğitim organizasyonu ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 12-13 Ekim 2021 tarihlerinde Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri düzenlenecek.

Seminerlerde; Ticaret Bakanlığı tarafından İhracatta Uygulanan Destek Programları, Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu, İhracatta Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları, Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması, Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları, Ticarette Teknik Engeller, 7223 Sayılı Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu ve E-Ticaret / E- İhracat Uygulamaları konuları anlatılacak.

Seminerlerle ilgili bilgi veren Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir” 2020 yılı Mart ayına kadar yüz yüze olarak Odamızda gerçekleştirilen seminer organizasyonlarını COVİD-19 salgını nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde video konferans yöntemi ile online olarak yapıyoruz. Bu kapsamda bu yıl ekim ayında planlanan seminerlerimiz 12-13 Ekim Tarihlerinde video konferans yöntemi ile online olarak gerçekleşecek.

Üyelerimiz seminerlere, odamız web sitesinden de ulaşılabilecek https://zoom.us/webinar/register/WN_3Mm47arFSUyiQ-ySNMy0ow linkinden kayıt yaptırabilir ve katılım sağlayabilirler. Seminer bitiminde katılımcılara beyan ettikleri e-posta üzerinden “Katılım Belgesi” gönderilecektir. Dış ticaret yapan, dış ticaret yapma potansiyeli olan ve dış ticarete ilgi duyan üyelerimizi seminerlerimize katılmaya davet ediyorum” dedi. 

(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2021, 12:59
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner297

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner266