DOLU YAĞIŞI NEDENİYLE BİRÇOK ARACIN CAMLARI KIRILDI...

DOLU YAĞIŞI NEDENİYLE BİRÇOK ARACIN CAMLARI KIRILDI...

DOLU YAĞIŞI NEDENİYLE BİRÇOK ARACIN CAMLARI KIRILDI...

Kastamonu’da merkez ile İhsangazi ve c ilçelerinde ceviz büyüklüğünde dolu yağdı. Dolu yağışı nedeniyle çok sayıda aracın ve evlerin camları kırıldı, bazı iş yeri ve evleri de su bastı, ağaçlar devrildi. 
Kastamonu’da merkez ile İhsangazi ve Araç ilçelerinde ceviz büyüklüğünde dolu yağışı hayatı felç etti. Dolu yağışı nedeniyle birçok aracın camları kırıldı, kaportalarında hasar oluştu. Dolu yağışında Kastamonu Emniyet Müdürlüğü'ne ait ekip otoları da zarar gördü. Ayrıca evlerinde dolu yağışı nedeniyle duvarlarında zarar oluşurken, bazı evlerinde camları kırıldı. Dolu yağışıyla birlikte sağanak yağışında etkili olduğu Kastamonu’da ve ilçelerinde, bazı işyerlerini ve evleri su bastı. Şiddetli fırtınanın da yaşandığı Kastamonu’da, ağaçlarda devrildi. Dolu yağışı nedeniyle hayat durma noktasına gelirken GSM şirketlerine ait vericilerde de zarar oluştu. İletişiminde güçlükle kurulduğu Kastamonu’da, dolu yağışıyla birlikte meydana gelen fırtına sonrası ağaçlar devrildi. Devrilen ağaçlar nedeniyle şehirlerarası trafikte de ulaşım güçlükle sağlanabildi. 
Bazı vatandaşlar, Meteoroloji Müdürlüğü'nün dolu yağışı uyarısında da bulunmamasına tepki gösterdi. Bu yüzden Meteoroloji Müdürlüğü'nün telefonları kilitlendi. 
Dolu yağışının yerini sağanak yağışa bırakması sonrası vatandaşlar, hasar gören araç, ev ve işyerlerine bakmak için sokaklara akın etti. İtfaiye ve AFAD ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31