DSP AHİM’e başvurdu

DSP AHİM’e başvurdu

DSP AHİM’e başvurdu

Demokratik sol Partisi (DSP) Zonguldak İl başkanı Sercan Günarslan, “DSP’ye yapılan hukuksuzluğu AİHM’e taşıdık” dedi.

Günarslyan yaptığı açıklamada Demokratik Sol Parti’ye seçimlerin dışında bırakması kararı ile ilgili olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvurduklarını belirterek şunları söyledi: “24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye yeni bir dönemin başlangıcına sahne olacak acil seçim sürecine sokulmuştur.

Türkiye’de seçimleri sağlıklı, dürüst, demokratik ortamda ve eşit şartlarda güven içerisinde yapmakla sorumlu olan ve anayasa tarafından bu şekilde görevlendirilmiş bulunan Yüksek Seçim Kurulu’nun kanunsuz, hukuksuz ve kasıtlı bir şekilde Demokratik Sol Parti’ye seçimlerin dışında bırakması kararı ile ilgili olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kanunsuzluk ve hak ihlalinin tespiti başvurusu yaptık. Bu başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını gönülden inanıyoruz.

Siyaseti kurgulayan mekanizmalar Ülkeyi öyle bir noktaya getirdiler ki toplumu 40 katır mı 40 satır mı ikilemine sıkıştırdılar.”

BÜLENT ECEVİT’İN ZONGULDAK HALKININ GÖNLÜNDE APAYRI BİR YERİ VARDIR

Merhum Bülent Ecevit’in Zonguldak halkının gönlünde apayrı bir yeri olduğunu belirten DSP İl Başkanı Sercan Günarslan, şunları söyledi: “Zonguldak, Türkiye siyasetinde çok önemli yere sahip olan illerimizin başında gelir. Özellikle sosyal demokrat seçmen açısından, demokratik sol politikalar açısından bu önemi bir kat daha öne çıkmaktadır. Fakat, partilerin açıklanan milletvekili aday sıralamalarını incelediğimizde İYİ Parti listesinin başında, hem de Zonguldak gibi Ecevit’le özdeşleşmiş bir İl’e Ecevit’e geçmişte ihanet etmiş onu sırtından hançerlemiş bir kişi olan Aydın tümen’in, hem de 1. Sıradan Aday gösterildiğini görüyoruz. Öncelikle ifade etmeliyim ki İYİ Parti Genel Merkezi’nin bu tasarrufu, Bülent Ecevit’ e sonsuz sevgi ve saygısı olan Zonguldak halkına hakarettir. Bülent Ecevit’in Zonguldak halkının gönlünde apayrı bir yeri vardır. Sayın tümen, Geçmişte kendisini genç yaşta Milletvekili ve Bakan yapmış olan Ecevit’e ve partisi DSP’ye ihanet etmiştir. Aday olmak için Zonguldak’ı tercih etmesi de Zonguldak halkının Karaoğlan Ecevit sevgisi üzerinden oy devşirme çabasıdır. Sayın Tümen zannetmesin ki DSP seçime katılamıyor diye kendisini destekleyecek,

DSP’ liler den asla bir tek oy dahi alamayacaktır. Kendisini sandığa gömeceğiz, Ankara’ya göndermeyeceğiz. DSP seçimlere haksız hukuksuz yere alınmadığı için Parti olarak millet ittifakını destekleme kararı aldık, fakat sadece Zonguldak özelinde Ecevit’ e haksızlık ve ihanet eden bir kişiyi aday gösterdiği için İyi Parti’yi bunun dışında tutuyoruz ve asla desteklemiyoruz bu böyle bilinmelidir. Ecevit’i sırtından hançerleyen bu kişinin milletvekili adayı olarak gösterme cüretini gösteren İYİ Parti’ye Zonguldak halkı hak ettiği cevabı sandıkta mutlaka verecektir.

DSP Zonguldak örgütü, Rahmetli Genel Başkanımızın adını kullanan bu sahte Ecevitçileri köy köy, mahalle mahalle çalışarak halkımıza teşhir edecektir!”

(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31