'Eğitimin çıtasını daha da yükselteceğiz'

'Eğitimin çıtasını daha da yükselteceğiz'

'Eğitimin çıtasını daha da yükselteceğiz'

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, "Zonguldak olarak Eğitim seviyesinde de çok gerilerde bir yerde olduğumuzu söylemek yanlış olur. güzel çalışmalar var. Biz her zaman emeği katlamaya çıkarma gayreti içinde olacağız." Dedi.

Zonguldak a tayin olmasını değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun , birkaç il arasından son anda Zonguldak a tayinin çıktığını öğrendiğini ifade etti.

Zonguldak'ta eğitimin çıtasını daha da yükseltmek için görev yapacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, "insan kaynağımızı tamamını tecrübesinden yararlanarak bizlere emanet edilen bayrağa bir yukarıya çıkartabilirsek ne mutlu bize. ilimizde güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz." Şeklinde konuştu.

ZONGULDAK CENNETTEN BİR KÖŞE

Zonguldak'ın ülkemizin Cennet bir köşesi olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun şunları söyledi:

"Yalova'da çalışmaya başladığım zaman Yalova'nın 3.müdürü olarak göreve başlamıştık. Yalova'mız müdür değişimi konusunda bir yılda bir yönetici değiştiren bir konumdaydı. yaklaşık 3-4 aydır da bir görev değişikliği olabileceği konusunda görüşmeler vardı. bu görüşmelerin ilk haftalarında netleşmeye başladı. biz bu konuda daire başkanlığı ortaöğretim Genel Müdürlüğü daire başkanlığı konusunda bir görüşmemiz oldu. bu görüşme bizin genel müdürümüz Cengiz Mete Yalova'da Milli Eğitim müdürümüz olarak görev yaptığı dönemde bizde Milli Eğitim Müdürü yardımcısı olarak görev yapıyorduk. bu değişim söz konusu olduğu zaman geçici bir süreliğine de olsa bir daire başkanları konusu gündeme geldi. Bende daha yaşımızın genç olduğunu sahada öğretmenin öğrencinin olduğu bir yaşamın içinde olmak istediğimizi ilettim. sağ olsunlar bu yönde de birkaç il ile  ilgili görüşmelerin olduğunu ifade ettiler. ama Zonguldak ilinin gündeme gelmesi son anda oldu ve biz de cuma günü itibariyle Zonguldak ilinde kararname çıktığını duyduk. ben daha önce  Zonguldak'a gelmemiştim ama çok duydum. koronavirüs le 30 büyükşehir ve Zonguldak ismini çok duyduk. bu noktada Zonguldak ülkemizin Cennet köşelerinden biri. İnsanların yaklaşımı çok olumlu bir izlenim elde ettim.

Eğitim seviyesinde de çok gerilerde bir yerde olduğumuzu söylemek yanlış olur. güzel çalışmalar var. Biz her zaman emeği katlamaya çıkarma gayreti içinde olacağız. insan kaynağımızı tamamını tecrübesinden yararlanarak bizlere emanet edilen bayrağa bir yukarıya çıkartabilirsek ne mutlu bize. ilimizde güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz. Yalova ilinden ayrılırken ki o duygusal yoğunluğu ve bizlere yapılan güzel dilek ve temennilerin Zonguldak ilimizden ayrılırken ve hissetme arzusunda olduğumuzu belirtmek isterim. inşallah güzel çalışmalarda sizlerin desteği ile eğitim-öğretim faaliyetlerini planlayıp yürüteceğiz teşekkür ederiz"

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 17:43
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114