"Elektrik ve su kesintinin belediye ile bir alakası yok"

Zonguldak belediye Başkanı Ömer selim Alan, Elektrik ve su kesintisini belediye ile bir alakası olmadığını söyledi.

Zonguldak'ta yaşanan elektrik ve su kesintisini değerlendiren Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan," Ne yazık ki Baraja elektrik ileten enerji nakil hattına bir ağaç devrildi ve bir arıza meydana geldi, hemen o sıkıntı bir iki saatte çözüldü ancak peşine hatlara 4 ağacın daha devrilmesi sonucu sıkıntı devam etti. Elektrik olmayınca da barajdan su pompalanamıyor. Tabiki Çalışmaları takip ediyoruz. Sayın Valimiz de konuyu yakından takip ediyor inşallah yakın zamanda çözerler." dedi.Karla mücadele çalışmaların 24 saat devam etiğini belirten Başkan Ömer Selim Alan, karla mücadelede ana arterler ve hastane yolarının açık tutulmasına öncelik verdiklerini söyledi.

Zonguldak kent merkezinde karla mücadele  çalışmaları denetleyen ve esnafın sorunların dinleyen Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan şunları söyledi:

EKİPLERİMİZ 24 SAAT SAHADA
"Karla mücadele çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor ve biz de arkadaşlarımızın mümkün olduğu kadar yanındayız. Sabahın yedisinden beri arkadaşlarımızla beraber ,sağ olsunlar üç günden beri hazırlıklarını yaptılar ve üç günden beri yoğun bir şekilde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için arkadaşlarımız çalışıyor. Personelimiz olsun ben hepsine şükranlarımı sunuyorum. Tüm arkadaşlarımızın emeğine sağlık.Gerçekten üç günden beri çok yoğun bir çalışma sarf ediyorlar. İnşallah vatandaşlarımız sıkıntı yaşamaz. 
Tabii ana arterlerimizi hastanelerimiz önceliklidir malumunuz; Kadırga yokuşu olsun, müftülük yokuşu olsun, hastane önlerimiz olsun, Kadın doğum hastanemizin yolu olsun mümkün olduğu kadar küreme ve peşine tuzlama çalışmalarını yapıyoruz.Mümkün olduğu kadar da diğer ilçelerle olan bağlantılarımızı köy yollarımızı  girişlerinde açık tutmaya çalışıyoruz. Hava güzel yağıyor ve uzun zamandan beri kar bekliyorduk. Biz Tabii ki görevimizi en iyi şekilde yapacağız ve vatandaşımız da biraz sabır gösterecek ve ondan sonra da inşallah karın tadını çıkaracak.
Kısaca; Karla mücadele kimimiz ekiplerimiz iş makinelerimiz hazır. Ekiplerimiz 24 saat görev başında.Arkadaşlarımız üç gündür sahada çalışıyorlar. Ana arterler başta olmak üzere hastane yollarınızı açık tutmaya çalışıyoruz. Onun dışında mahallelerdeki ana güzergahlarda temizliyoruz bir sıkıntı olmaması için de gayret gösteriyoruz inşallah da başarırız

ELEKTRİK VE SU KESİNTİSİ'Nİ ZONGULDAK BELEDİYESİ İLE BİR ALAKASI YOK AMA BİZ YİNEDE HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUZ VATANDAŞIMIZIN BU HAVADA ELEKTRİK VE SUSUZ KALMASINI TABİİ Kİ KİMSE İSTEMEZ

"Elektrik ve su kesintisinin belediye ile bir alakası olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, "Aslında bu konu bizimle alakalı değil bu Enerji Sa'nın malum Ağustos ayında zaten 8 saatlik bir kesinti yapmışlardı ve o esnada da suyu verememiştik ki Tabii ki malum elektrik kesintisinden dolayı barajdan suyu pompalayamıyoruz. Ve şebekeye de veremiyoruz.
Ne yazık ki sabah 10'da meydana gelen bir ağaç devrilmesi sonucu hatlarda bir arıza meydana geldi.Hemen o sıkıntı bir iki saatte çözüldü ancak peşine 4 ağacın daha devrilmesi sonucu vatandaşımız mağdur oldu. Sadece Zonguldak merkez'de diye diğer ilçelerimiz bazı köylerimizde olsun halen daha elektrik verilemeyen köylerimiz mevcut. Tabii ki vatan'da şarkılı bir inersem çalışmaları takip ediyoruz.Sayın valimiz de konuyu yakından takip ediyor inşallah yakın zamanda çözerler.
Vatandaşımızın Bu havada elektrik ve susuz kalmasını Tabii ki kimse kabul edemez Bizler de istemiyoruz ama arkadaşlığımızda gereken çalışmayı yapıyorlar. İnşallah en kısa zamanda bu sorun çözülür." (HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Jeneratör
Jeneratör - 3 ay Önce

Baraja jeneratörü enerjisa değil belediyenin koyması gerekiyordu. Şimdi beş yaşında suçu kardeşine atan çocuk gibi davranmayı bırakın sayın reis

etiket
etiket - 3 ay Önce

anlamadığım ağaçlar devrildi elektrik kesildi sonuç arza giderildi suyu arıtmak için her ev hane 200ve300 litre su harcıyor buda mili servet yazık buna çözüm bulun BAŞKAN.

Mustafa Aktaş
Mustafa Aktaş - 3 ay Önce

Başkasına suç atmak ne kadar kolay ulaşım felç olmuş mahallere araçlar giremiyor ekmek götüremiyor su desen yyyok yazdan bu yana önlemler alınmalıydı camilerle uğraşacağınıza reisten jeneratör isteyin

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114